Dnes vyšlo 15 článků

Jak používat investiční aplikaci

Jak používat investiční aplikaci

Investování se může zdát jako náročný úkol, zejména pokud jste začátečník. Dobrou zprávou však je, že existují investiční aplikace, které vám pomohou překonat většinu tradičních překážek.

Co to ale jsou investiční aplikace? Jak vám pomohou zvětšit vaše bohatství prostřednictvím investování? Podívejme se na některé z nejlepších investičních aplikací a na to, jak fungují.

Co jsou investiční aplikace?

V minulosti se investování často jevilo jako těžkopádný proces. Možná jste potřebovali značnou částku peněz, abyste mohli začít, a obvykle jste museli spolupracovat s investičním makléřem osobně nebo po telefonu.

Dnes nejlepší investiční aplikace využívají technologie, které vám pomohou získat přístup k nástrojům určeným k budování bohatství pomocí, pro vás, nejvhodnějších investic. V některých případech je možné začít investovat s drobnými z kapsy – a pokud nechcete, nemusíte s nikým mluvit.

Investiční aplikace vám pomohou získat přístup k makléřům prostřednictvím přehledného rozhraní. Jednoduše připojíte zdroj platby, například bankovní účet, a pak se rozhodnete, do čeho chcete investovat. V závislosti na zvolené aplikaci můžete nechat online makléře, aby za vás udělal těžkou práci a vybral investice za vás, nebo můžete snadno sami nakupovat dílčí podíly akcií.

Při zakládání investičního účtu v jakékoli aplikaci byste měli mít k dispozici několik informací, včetně těchto:

 • Jméno a příjmení
 • Rodné číslo
 • Adresa
 • Telefonní číslo
 • E-mailová adresa
 • Datum narození
 • Nějaký typ státem vydaného průkazu totožnosti, obvykle občanský průkaz nebo cestovní pas.
 • Stav zaměstnání

Mnoho investičních aplikací vás také může požádat o informace o vašem ročním příjmu a cílech, které si pro účet stanovujete. Pravděpodobně také odpovíte na krátký dotazník, který aplikaci pomůže zjistit, co by pro vás mohlo být vhodné. To platí zejména v případě, že používáte robotického poradce.

Výhody a nevýhody investičních aplikací

Klady

 • Nízké minimální vklady
 • Jednoduché použití
 • Nízké poplatky a provize

Nevýhody

 • Nedostatek personalizovaného finančního poradenství
 • Někdy se mohou “zapeklité” poplatky sčítat
 • Typy účtů a investic mohou být omezené

5 tipů pro používání investičních aplikací

1. Zvažte, zda začít s robotickými poradci

Robo-poradci, kteří za vás spravují vaše portfolio, mohou být dobrým začátkem. Snaha vybrat si vlastní investice může být ochromující. Pokud máte pár stovek dolarů měsíčně, které můžete na investování odložit, může vás roboporadce zbavit paralýzy z analýzy a pomoci vám začít budovat bohatství. Až budete mít čas se poučit, můžete přejít k dalším investičním aplikacím a strategiím.

2. Zjistěte, jaké jsou vaše cíle

Než začnete investovat, pochopte své cíle. Pokud si chcete spořit na důchod, musíte se ujistit, že investiční aplikace, kterou si vyberete, nabízí daňově zvýhodněný důchodový účet. Pro ty, kteří si spoří na jiný cíl, může být dobrou volbou zdanitelný účet nebo aplikace, která obsahuje i spořicí produkt. Zkrátka vyberte si investiční aplikaci, která vám pomůže splnit vaše cíle.

3. Nastavte si automatické investice

Místo toho, abyste investování považovali za vedlejší úkol, dejte mu přednost nastavením automatických investic. Mnoho nejlepších investičních aplikací umožňuje nastavit automatické investování, například vkládání 25 dolarů týdně. Peníze se automaticky přesunou z vašeho bankovního účtu, což vám pomůže rozšířit vaše portfolio, aniž byste na to museli myslet.

4. Zvyšte počet roundupů

Pokud používáte investiční aplikaci s funkcí roundupů (zaokrouhlování), jako je Acorns nebo Stash, zvyšte částku, kterou si vyberete. Například u Acorns můžete zapnout funkci 2x nebo 3x pro roundups. Pokud tedy utratíte 1,50 USD a máte zapnutou funkci 2x, dostanete za investování 1,00 USD místo 0,50 USD. To může být způsob, jak postupně zvyšovat své investice.

5. Měňte věci podle potřeby

Když se o investování dozvíte více, můžete přecházet na různé investiční aplikace. Využijte možnost používat robotické poradce, abyste začali a vypěstovali si návyk. Poté vše obměňujte. Pokud potřebujete další funkce, účty nebo jiné možnosti, nebojte se založit si nový účet v jiné aplikaci a převést své prostředky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru