Jak posílat vystřihovánky poštou v balíku

Jak posílat vystřihovánky poštou v balíku

Pokud vás po víkendové kalbě po pondělím probuzení nenapadlo nic blbějšího než jít na živnostenský odbor městského úřadu s rozšířenou působností pro živnostenský  list (tento pojem již neexistuje jedná se o výpis ze živnostenského rejstříku) neboli pro vyřízení si živnostenského oprávnění na tvorbu, lepení vystřihovánek a jejich následný prodej, přijde vám můj dnešní článek vhod s návodem na posílání slepených papírových modelů.

Potřebujete jen 2 krabice jednu na vlastní slepený papírový model a druhou tvořící vlastní přepravní obal a zmuchlané noviny, či letáky obchodních řetězců, kterých se furt válí hromada před dveřmi do baráků. 

1) Dle rozměrů vašeho slepeného modelu z tvrdého silného kartonu (minimálně  1 mm)  slepte krabičku, o maximálně milimetr větší ve všech rozměrech, než má model sám a rovněž můžete v menší míře, aby se model nezmuchlal vyplnit zbylý prostor nastříhanými novinami na malý kousky, např. ze skartovačky, která má i příčný řez.

? Pokud se vám nedaří sehnat vhodný karton použijte obyčejné čtvrtky a slepte jich, alespoň 3 až 5 na sebe a nechat zaschnout pod několika kilogramy zátěže (vložit v igelitové tašce do velké knihy – aby se od lepidla kniha neušpinila a na knihu nastohovat další těžké knihy)

2) Krabičku s modelem vložte do větší krabice představující vlastní přepravní obal, na kterém budou nalepeny poštovní štítky s odesilatelem, adresátem, dobírkou, informacemi o podání

3) Zmuchlanými papíry vycentrujte menší krabici se slepeným papírovým modelem.

Zmuchlané kusy novin budou tvořit pružnou výplň mezi krabicí s modelem a přepravní krabicí pro eliminaci nešetrným zacházením pracovníků České pošty či soukromé přepravní firmy.

? Pokud chcete působit důvěryhodněji, doporučuji si ve velkoobchodě zakoupit polystyrénové kuličky či bublinkové fólie

 

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

Nahoru