Jak platit na internetu? Pomoci internetových peněženek!

Jak platit na internetu? Pomoci internetových peněženek!

Dnes už zdaleka neplatíme jenom hmotnými bankovkami a mincemi v kamenném obchodě. S rozvojem internetu přišlo i mnoho možností, jak skrz něj manipulovat s penězi. Pokud ale nechcete, nebo se bojíte platit kreditní kartou, je zde ještě jedna možnost, která se těší velké oblibě – internetové peněženky. Jednoduše řečeno, reálné peníze převedete do peněz virtuálních, kde s nimi můžete okamžitě platit v případě, že něco nakupujete on-line. Internetové peněženky jsou oblíbeným řešením u lidí, kteří se bojí zcizení citlivých údajů o své platební kartě, a přesto chtějí nakupovat, aniž by museli platit dobírkou. Na toto odvětví se specializuje poměrně dost webů, avšak jen pár je jich skutečně ověřených.

Paypal

Tento systém používají ročně miliony lidí a je podporován mnoha obchody a aukčními servery. Je několik způsobů, jak na Paypal převést reálné peníze. Zaprvé je to za pomoci platební karty (tady ale nehrozí riziko, že byste byli podvedeni) nebo za pomoci převodu z bankovního účtu. Dá se však využít ještě jinak, pokud třeba vyděláváte na internetu, tak je Paypal častou jednou z možností, kam peníze převést. Je ale nutné říct, že za každou transakci si Paypal účtuje poplatek úměrný částce, kterou chcete převést (někdy se může vyšplhat dost vysoko). Poplatek se platí i za přijatou platbu. Kromě tohoto záporu je Paypal asi nejlepší internetovou peněženkou.

Alertpay

V České republice skoro neznámý, nicméně ve světě rozšířený, to je platební systém Alertpay. Po Paypalu je to druhá možnost, kam některé firmy vyplácejí vaše vydělané peníze na internetu. Zde navíc neplatíte žádné poplatky, pokud budete mít pouze osobní účet určený pro fyzické osoby. Ale velkou nevýhodou je fakt, že Alertpay v našich krajinách drtivá většina stránek nepodporuje a ani ve světě to není o moc lepší. Co se týče ukládání peněz, princip je stejný, jako u Paypalu.

Moneybookers

Poslední stránka, která stojí za řeč, je v cizině proslulý Moneybookers. Před nějakou dobou byl zprovozněn i pro české uživatele internetu, ale přesto se používá jen minimálně. Co se týče poplatků, má některé služby zdarma a některé mírně (snad až symbolicky) zpoplatněné. Ale absolutně nečekejte žádnou podporu ze strany našich internetových prodejen či aukcí. Vlastně se dá říct, že je tento systém použitelný jenom v oblasti Spojených států a okolí. Zajímavostí na tomto systému je, že pokud se pod vás zaregistruje někdo jiný, dostáváte 30% z toho, co na dané osobě získá Moneybookers na poplatcích. A ano, je to nevýhodné.
Závěrem se dá říct, že pokud se rozhodnete internetové peněženky používat, je nejlepší volbou využít Paypal, který je v Česku nejvíce rozšířen.

Komentáře

Nahoru