Jak ovládat YouTube jen pomocí klávesnice?

Všichni používáme běžné klávesové zkratky jako Ctrl + C a další. Málokdo však zná speciální zkratky v konkrétních službách. Pokud ale nějakou používáte často, určitě se vám vyplatí si pár kláves zapamatovat. Proto dnes přinášíme seznam nejužitečnějších klávesových zkratek pro YouTube.

Uvědomte si, že všechny tyto klávesové zkratky fungují pouze tehdy, je-li okno s YouTube písničkou aktivní. Pokud zkratky nefungují, klikněte na video, aby bylo vybráno.

Přehrát a zastavit video

Stiskněte mezerník nebo klávesu ‚k‘. Když jednu z těchto kláves podržíte, video se začne přehrávat zpomaleně (respektive se bude neustále zastavovat a pouštět, takže to vypadá trochu jako slow-motion).

kkey

Skok na začátek videa

Stisknutím klávesy ‚0‘ se dostanete na začátek videa. Pokud na notebooku nemáte numerickou klávesnici, stejně vám poslouží klávesa ‚Home‘.

Skok na konec videa

Když stisknete klávesu ‚End‘, přeskočíte hned na konec videa. Jestli máte puštěný playlist (seznam písniček), přeskočí to rovnou na další skladbu.

Posun vpřed nebo vzad

Chcete-li se pohybovat vpřed nebo vzad po pěti sekundách, poslouží k tomu šipky doprava a doleva.

Pomocí číselné klávesnice se budete pohybovat po procentech. Jednička skočí na 10 % písničky, pětkou se dostanete přesně do půlky, 7 na 70 % atd.

Ovládání zvuku

Šipkami nahoru a dolů se ovládá hlasitost zvuku. Když podržíte šipku dolů dostatečně dlouho, písnička se nakonec úplně ztlumí. Toho dosáhnete i stisknutím klávesy ‚m‘, která vypíná a zapíná zvuk.

sound

Full screen

Do full screen módu se dostanete stisknutím klávesy ‚f‘. Zpět se dostanete opět stisknutím písmenka ‚f‘ nebo klávesou ‚Esc‘.

YouTube TV

Chcete-li YouTube ovládat úplně bez myši, poslouží vám k tomu speciálně upravená verze YouTube TV. Nenechte se zmást názvem, normálně ji spustíte na počítači. Máte tam i zkratky, které vám napoví, co dělat. Orientujete se většinou šipkami.

youtube-tv

Komentáře

Nahoru