Jak odstranit z Google vyhledávání nevhodné výsledky?

Jak odstranit z Google vyhledávání nevhodné výsledky?

Konečně je tu způsob, jak se zbavit těch příšerných deset let starých fotografií, které se nějak záhadně objevily na webu. Pro Evropany je tu totiž jedna vymoženost. Veškerý podle vás nevhodný obsah můžete klidně z výsledků vyhledávání odstranit.

Právo na zapomenutí

V úterý bylo rozhodnuto, že občané Evropské unie nyní mohou požádat Google, aby z výsledků vyhledávání odstranil určitý odkaz. Prosadila se totiž myšlenka, že „všichni máme právo být zapomenuti“.

Za celou tuto záležitost ale vlastně může jeden Španěl. Ve výsledcích vyhledávání na Googlu se objevil odkaz na oznámení o aukci jeho domu. To prý porušilo jeho soukromí. Statečný Mario Costeja Gonzalez proto v březnu 2010 podal stížnost proti Googlu. A tím se to rozjelo ve velkém. Jen ve Španělsku se objevilo 180 podobných případů, kdy se lidé postavili proti Googlu. A tisíce dalších lidí požadují odstranění různých odkazů. Jsou to pochopitelně hlavně lidé, kteří mají co skrývat – bývalí politici, pedofilové, nebo lékaři.

Pokud i vy toužíte, aby bylo něco odstraněno, řiďte se následujícími radami:

  1. Google podle všeho koncem měsíce uvolní speciální nástroj pro odstranění odkazů.
  2. Jestliže však nechcete čekat, nebo nežijete v Evropě, zamiřte na https://www.google.com/webmasters/tools/removals:
  3. Jakmile se tam dostanete, pokyny vás automaticky navedou, co máte dělat. Zadáte odkaz a kliknete na „Požádat o odstranění“.
    odebrani-stareho-obsahu
  4. Jako další možnost Google radí obrátit se přímo na webmastera dané stránky a požádat ho, zda by obsah nestáhnul. A to je asi úplně nejjistější. Protože přece jen… To, že odstraníte odkaz z Googlu, neznamená, že obsah zmizí z celého internetu. Na jiných vyhledávačích je stále dohledatelný.

To není zas tak pracné, co myslíte? Za odstranění těch nevhodných fotek, které byste si do rámečku zrovna nedali, to přece stojí, ne?

Zdroj: Business Insider

Komentáře

Nahoru