Dnes vyšlo 1 článků

Jak nejlépe poslat balík?

V dnešním online světě je zasílání věcí balíkem přes Českou poštu nebo jiného dopravce na denním pořádku. Přesto je ještě mnoho lidí, kteří s tím vůbec nemají zkušenosti. Jak zabalit balík a kam jej odnést?

Základem je správné zabalení věci, kterou chcete odeslat. Pokud posíláte například oblečení, bude stačit jej zabalit do igelitového pytle a pořádně zalepit a nakonec přilepit štítek s adresou. V případě křehkých věcí se neobejdete bez krabice (čím kvalitnější a pevnější, tím lepší) a výplňového materiálu (bublinková fólie, vzduchové sáčky, polystyren apod.). Je to opravdu důležité, protože přepravní společnost nebude vědět, co se v krabici nachází. Je jen vaše povinnost zajistit věc před poškozením.

Jestliže posíláte menší zásilku, možná vám dobře poslouží bublinkové obálky. Pro zasílání dokumentů, fotografií, tiskovin, knih, kalendářů a jiného papírového materiálu nepoužívejte obyčejné obálky, které by se mohly roztrhnout, ale pevné kartonové obálky. Do obalového materiálu prostě vždy investujte raději trochu více peněz. Byla by škoda, kdyby věc v balíku došla poškozená.

obalky

Tip: Levný obalový materiál zakoupíte v e-shopu www.obalykredo.cz.

ČP, nebo jiná alternativa?

Pak nezbývá než zvolit způsob přepravy. Pokud máte možnost dojít na poštu, udělejte to. Koneckonců pro obyčejného člověka je tato varianta asi nejjednodušší a je s ní nejméně zařizování. Prostě přijdete, dáte balík, zaplatíte a tím to končí.
Pro e-shopy jsou lepší alternativní společnosti, které jim nabídnou daleko lepší ceny.

Kdybyste přece jen chtěli vyzkoušet něco jiného než ČP, můžete vybrat jiného dopravce, který k vám pro balík přijede. Doporučujeme použít nějaký online srovnávač společností (např. Zaslat.cz), kde si ověříte, kolik bude zásilka stát. Tahle možnost je nejspíš o něco jednodušší, pokud máte v plánu odesílat na dobírku. Vyplnit správně poštovní poukázku není žádný med.

Zbytek už je jen v rukou dopravce. Následující cestu balíku prostě neovlivníte, a tak můžete jen doufat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru