Jak nastavit písničku na iPhone jako vyzvánění

Pokud se vám nelíbí nabídka zvuků v iOS a nechcete platit za vyzvánění z iTunes obchodu, můžete si klidně vytvořit vlastní. Je to jednodušší, než si myslíte. Celý proces zabere pouze několik minut. Krok za krokem si vysvětlíme, jak proměnit jakoukoliv skladbu, která vás napadne, do vyzváněcího tónu na iPhone.

Chcete-li nastavit písničku jako vyzvánění, musíte si upravit její začátek a konec, převést do formátu AAC, přejmenovat příponu na .m4r a přidat ji do sekce Tóny v iTunes. Možná se to zdá složité, ale vysvětlíme si to tak podrobně, že to určitě pochopíte!

Pokud jste už viděli pár „zázračných“ aplikací pro iPhone, které tvrdily, že umí nastavit písničku na vyzvánění, nevěřte jim. Žádná aplikace nemá přístup do potřebné složky, kam se musí vyzvánění uložit. Apple tento proces učinil docela složitý, protože chce prodávat vyzvánění v iTunes, ale dá se to úplně v klidu obejít.

Postup si ukážeme na iTunes pro PC ve verzi 12.4.2. Samozřejmě to funguje i v nižších verzích, jen je možné, že se tam některá tlačítka budou nacházet trochu na jiném místě.

Tak jdeme na to!

1. Otevřete iTunes a najděte písničku

Otevřete iTunes tím, že dvakrát kliknete na ikonku. V knihovně najděte písničku, kterou si chcete nastavit jako vyzvánění (případně ji tam nejdříve importujte). Klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Informace“.

krok1

2. Najděte začátek a konec

Vyberte kartu Volby a zaškrtněte políčka Začátek a Zastavit. Zadejte úsek, který vám má vyzvánět. Dejte pozor na to, aby celková délka nebyla větší než 30 sekund. To je maximální délka vyzvánění na iPhonu.

Tip: Chcete-li být opravdu přesní, použijte desetinou čárku v sekundách – tedy např: 0:44,652.

krok2

3. Převeďte do formátu AAC

Klikněte na OK. Buďte neustále najetí na konkrétní písničce (musí být označená), pak dejte v menu nahoře Soubor -> Převést -> Vytvořit verzi pro AAC.

krok3

Vznikne duplicitní verze písničky, ale bude mít takovou délku, jakou jste zadali.

krok3b

4. Vraťte si původní skladbu

Jděte na původní skladbu a odklikněte zaškrtávací tlačítka u délky skladby, ať se vám písnička přehraje celá, až si ji příště pustíte do sluchátek.

5. Zobrazte v průzkumníku

Klikněte na tu zkrácenou verzi písničky pravým tlačítkem a vyberte možnost Zobrazit v Průzkumníku Windows.

krok5

6. Změňte typ souboru

Klikněte na soubor pravým tlačítkem a vyberte možnost Přejmenovat. Potřebujete, aby se vám tam ukazovala i koncovka (to za tečkou). Pokud ji nevidíte, je nutné si to ve Windows nastavit.

Jak nastavit zobrazování přípon ve Windows?
A. Otevřete Průzkumníka Windows (otevře libovolnou složku).
B. Klikněte na Uspořádat.
C. Klikněte na Možnosti složky a hledání.
D. Klikněte na Zobrazení.
E. Zrušte zaškrtávací políčko u možnosti Skrýt příponu souborů známých typů.
F. Klikněte na OK.

Přepište příponu .m4a na .m4r. Potvrďte kliknutím na OK, že chcete příponu opravdu změnit.

krok6

7. Přidejte písničku jako tón

Teď se musíte dostat do části Zvuky. Pokud ji v iTunes najdete, gratulujeme. Nám se to nepodařilo, ale vyzráli jsme na to jinak. Klikněte dvakrát na přejmenovanou písničku v Průzkumníkovi a ona se vám otevře v iTunes a začne se přehrávat.

Následně klikněte na ty tři tečky u jejího názvu, vyberte Přejít -> Otevřít aktuální vyzvánění.

krok7

8. Připojte iPhone a synchronizujte

Připojte kabelem k počítači iPhone a počkejte, než se načte. Pak v iTunes klikněte na své vyzvánění a přetáhněte ho doleva. Otevře se vám tam panel s vaším telefonem, pokud jej rovnou nevidíte. Vyzvánění přetáhněte na telefon.

krok8

9. Nastavte vyzvánění na telefonu

Až se dokončí synchronizace, otevřete v iPhonu Nastavení -> Zvuk -> Vyzvánění a hned nahoře byste měli vidět svůj nově vytvořený tón.

IMG_9939

Nebylo to těžké, že? A přesně takhle se dají připravit i zvuky pro SMS zprávu, zprávy na Messengeru nebo WhatsAppu, nové tweety atd. Prostě na všechno, na co se dá v iPhonu vybrat vlastní zvuk. Paráda, ne?

Komentáře

Nahoru