Dnes vyšlo 15 článků

Jak nakupovat na internetu ještě levněji: Jak fungují slevové kódy?

Nakupování na internetu je už samo o sobě levnější. Jen kdyby tam nebylo to poštovné, že? Poštovné je často dražší než samotný výrobek, který si chcete objednat, takže se vám to vyplatí jen tehdy, když objednáváte více věcí.

Existují dvě možnosti, jak to řešit. Můžete čekat na akce, jako je například Den dopravy zdarma. Jenže pokud si něco chcete koupit teď, asi těžko na to budete čekat až do listopadu. Proto se hodí možnost číslo dvě. Nakupujte tak levně, že se vám to vyplatí, i když budete muset zaplatit poštovné.

Nakupujte levněji, než vám nabízí internetové obchody

Internetové obchody sice nabízí přívětivější ceny, než kamenné prodejny, ale věřte, že ani to není konečná cena. Může to jít ještě níž. Nižší ceny můžete dosáhnout se slevou. Běžný člověk takovou slevu nejlépe získá prostřednictvím slevového kupónu.

Co je to slevový kód a jak ho mohu použít?

Slevový kód nebo slevový kupón vám poskytuje slevu do určitého eshopu. Někdy je to sleva několik procent na celý nákup, občas je pevně stanovená třeba na 500 Kč, jindy platí třeba jen na spodní prádlo nebo při nákupu nad 1000 Kč. A někdy tam získáte právě kupon na dopravu zdarma.

Použití slevového kódu je naprosto jednoduché. Stačí si nějaký vyhovující najít, zkopírovat a při objednávce vložit. Když dokončujete objednávku, zapisujete adresu, na kterou má přijít, a podobné údaje, máte u eshopů nabízejících slevové kódy rovněž okénko „Slevový kód“. Tam kód vložíte a tím získáte slevu.

slevove_kody

Takhle jednoduché to je

Kde ty kódy najdu?

Existuje pár webů, které slevové kódy shromažďují. Asi úplně nejvíce jich najdete na slevovekody.com. Když tam zamíříte, máte několik možností:

Uvidíte, že tam jsou kupóny do nejznámějších českých obchodů, zároveň ale objevíte i spoustu nových. Mimochodem nenarazíte jen na slevy na různé zboží. S výraznou slevou si pořídíte třeba jazykový kurz.

Jakmile kliknete na nějaký konkrétní slevový kód, budete přesměrováni. Někdy je to přímo na web, jindy třeba na slevovou aplikaci, kterou si stáhnete do mobilu, jindy si jen zkopírujete kód, který vložíte při objednávce na webu, jak je popsáno výše.

Pro Facebookáře

Sice je hezké, že třeba právě na webu Slevové kódy máte všechny slevy hezky pohromadě, ale kdo z vás se tam bude každý den koukat? Pokud chcete mít slevy absolutně pod kontrolou, asi bude nejlepší sledovat web na sociálních sítích. Tam jsme přece denně. Na ty se přihlásit nezapomeneme. Slevové kódy můžete sledovat na Facebooku, Google+, Twitteru a Pinterestu.

Slevy X kupóny

Ještě je ovšem potřeba rozlišovat mezi slevami a kupóny. Na webu máte k dispozici oboje. V případě slev se jedná většinou o procentuální slevu z původní ceny nebo slevu na celý nákup. Když na ni kliknete, obvykle budete jen přesměrováni na daný web. Sleva platí prakticky pro každého. Nejen pro vás, kteří jste ji cíleně vyhledali, ale pro každého, kdo na web zamíří.

Pokud ale zvolíte slevový kupón, získáte tak nějak exkluzivnější slevu. Je jen pro vás, protože jste si ji sami vyhledali. Ostatní mají smůlu.

Jak to může fungovat?

Vrtá vám hlavou, jak si může nějaký eshop dovolit nabízet slevové kódy? Vždyť na tom přece musí prodělat, ne?

Ne. Nebojte se. Obchodníci mají často tak vysoké marže, že ještě stále neprodělávají, i když vám nabídnou slevu. Hlavně se jim ale tahle sleva často i mnohonásobně vrátí. Tím, že nabídnou slevové kupony, o svém eshopu významně zvýší podvědomí. Budou mezi lidmi známější, získají nové klienty a vzroste jim návštěvnost. A taky se jim zvýší počet prodaných položek. A přece jenom, co myslíte, že vyjde lépe? Prodat jednu položku draze nebo pět položek levněji…? Takže na tom ve finále budou lépe.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru