Jak najít na internetu nejvýhodnější nebankovní půjčku

S nebankovními půjčkami se v posledních letech roztrhl pytel. Internet je plný úvěrů, které lákají na rychlé vyřízení a výhodné splátky. Jak si tedy obyčejný člověk, který si půjčku bere poprvé, má rozmyslet, jaká společnost mu nabídne nejlepší podmínky?

Vzít si půjčku je snadné, ale vzít si bezpečnou půjčku, která vás po finanční stránce neohrozí, už je docela oříšek. Rozhodně byste se neměli nechat ovlivnit reklamami, které nabízí nebankovní půjčky s nejrůznějšími výhodami. Tyto výhody totiž obvykle mají také své nevýhody.

Zjišťujte si, kolik celkem zaplatíte

Rozhodně nejdůležitějším parametrem je celkový přeplatek, který nebankovní společnosti věnujete. Ale pozor! Přestože mnohé rady jak na nebankovní půjčky tvrdí, ať sledujete RPSN (roční procentuální sazby nákladů), to rozhodně nestačí. Mnohé firmy dávají různé slevy a odpouštějí splátky za řádné splácení, proto nemusí být RPSN vždy úplně 100% vypovídající. Využijete toho, že mnohé weby nebankovních společností nabízí možnost zadat si výši úvěru a dobu splácení a podle toho vám flexibilně vypočítají, kolik vlastně celkem zaplatíte.

money-515058_1280

Požadujte zodpovědnou částku

Nebankovní společnosti obvykle lákají na to, že nechtějí dokazovat příjmy, neprověřují si registry a netouží po ručení nemovitostí. Vůbec tedy, na rozdíl od bank, nedbají na to, zda bude klient schopný půjčku, kterou požaduje, splácet. Zodpovědnost leží na vašich bedrech, a tak byste měli před požádáním o půjčku uvažovat. Dokážete částku splatit? Obvykle se říká, že splátka by neměla být vyšší než třetina vašeho příjmu. Ještě jistější je spočítat si své skutečné výdaje, abyste viděli, kolik měsíčně vám zbývá.

Zajímají-li vás nejvýhodnější krátkodobé nebankovní půjčky, mohly by vám posloužit i různé online srovnávače. Berte však na vědomí, že málokterý z nich pokrývá všechny dostupné půjčky na trhu a drtivá většina také nepočítá se slevami za včasné splácení apod., takže nejvýhodnější úvěr podle srovnávače ve výsledku nemusí být úplně tím nejlevnějším.

Zdroj: asisteam.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru