Dnes vyšlo 15 článků

Jak najít Android mobil v tichém režimu?

Když si nemůžete vzpomenout, kam jste položili mobil, půjčíte si telefon někoho jiného a zavoláte si. Jenže to nefunguje, když máte tichý režim. Jak to vyřešit?

Android na to má jednoduché řešení. Stačí, abyste svůj mobil měli spojený s Google účtem. Pak se přes webové rozhraní prozvoníte a uslyšíte zvonění navzdory tichému režimu. Povíme si, jak na to.

  1. Zamiřte na android.com/devicemanager a přihlašte se účtem, který používáte v mobilu.
  2. Přijměte podmínky Googlu (jinak se nepůjde připojit k mobilu).
    screen3
  3. Pokud máte ke svému účtu vázaných více než jedno zařízení, vyberte šipkou vedle názvu to správné.screen1
  4. V pravém spodním rohu vyberte možnost Prozvonit. Zobrazí se vám upozornění, že mobil bude pět minut vyzvánět na maximální hlasitost. Potvrďte jej.
    screen2
  5. Do několika vteřin vám mobil začne zvonit. Vyzvánění vypnete dotykem na obrazovku nebo zmáčknutím tlačítka hlasitosti.

Celý postup bude fungovat jen tehdy, když je váš mobil připojený k internetu (přes WiFi nebo mobilní data od operátora). Vzhledem k tomu, že mobil většinou někam položíte doma, asi to nebude problém. Ale kdyby přece jen ano, máme pro vás ještě alternativní řešení.

Udělejte si po bytě procházku s reproduktory

Pokud nevíte, kam jste si položili mobil v tichém režimu, ale jste si jistí, že ho nemáte připojený k internetu, sežeňte si rádio nebo reproduktory. Jistě víte, že když položíte mobil blízko reproduktorů, občas se ozývá lupání a praskání, jak telefon chytá signál. Takže si vezměte repráky nebo rádio pěkně do ruky a můžete začít kroužit po bytě. Když pustíte hudbu pěkně nahlas, brzy uslyšíte praskavý zvuk. A čím blíže budete mobilu, tím bude praskání hlasitější.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru