Dnes vyšlo 15 článků

Jak nahrát hudbu do iPhonu nebo do iPadu?

Jak nahrát hudbu do iPhonu nebo do iPadu?

Některým bude toto téma asi připadat zbytečné, ovšem i na konci druhého desetiletí v jednadvacátém století musíme řešit takové problémy, jako je obyčejné nahrání oblíbené hudby do vašeho Apple zařízení. Ani po mnoha letech se na této problematice nic nezměnilo a její řešení je vlastně již řadu let stejné.

Existuje přeci iTunes

Řada lidí, i odborníků bude tvrdit, že je přeci samozřejmé používání aplikace iTunes. Ta je prioritně určena pro uživatele Applu a počítá s tím, že přes ni budete řešit otázky hudby, filmů nebo elektronických knih. Společnost k ní sice vydala jednoduchý návod, jak s tímto softwarem pracovat, ovšem narazíte i v něm na řadu problémů.

adult-1867757_960_720

Na co se připravit?

Pokud půjde vše hladce, tak prostě připojíte vaše zařízení pomocí USB k počítači, spustíte iTunes a přesunete hudební nebo filmové soubory na ikonku do vašeho zařízení. Ovšem narazíte na velmi vtipné věci, jako například, že nesmíte mít aktivní iCloud Music Library. V opačném případě do telefonu hudbu za žádnou cenu nenahrajete.

Záludnosti s iTunes

Do iTunes tak můžete přidávat hudbu nejčastěji ve formátu MP3 souborů. Přidávat můžete jak jednotlivé sklady, tak i celá alba. Dokonce lze přidat i audio CD, ovšem pouze s použitím mechaniky a využitím funkce import CD. Celý systém přidávání závisí na faktu, že si vaši knihovnu udržujete aktualizovanou a tím pádem určuje, jaké soubory se budou synchronizovat ve vašich zařízeních.

office-620817_960_720

Nezapomínejte synchronizovat!

Proto nikdy nezapomeňte na spuštění funkce synchronizace. iTunes také velmi rádo maže soubory, o kterých si myslíte, že jsou v telefonu nesmazatelné. Občas je dokonce schopno smazat veškeré hudební soubory, což je samozřejmě krajně nepříjemné.

Nakupování hudby přímo

Alternativou k iTunes je nakupování hudby přímo na iTunes Store. Tam najdete veškerou oblíbenou hudbu a tu si budete moci rovnou zakoupit. Hudba se okamžitě stáhne, takže si dejte pozor na připojení k WiFi, aby případně nedocházelo k plácání mobilních dat. Další možností je Apple Music, což je vlastně streaming hudby. Po aktivaci služby iCloud Music Library tak můžete hudbu ukládat či stahovat i do vašeho mobilu, což vám umožní její poslech i v případech, že zrovna nebudete připojeni k internetu.

iphone-410324__340

Další možnost pomocí cloudu

Další možností je použití některých streamovacích aplikací, jako jsou například Spotify nebo Google Play Music. Výhoda je v tom, že si zde můžete stáhnout vlastní hudbu a bez omezení ji poslouchat kdekoliv se vám zachce. V případě Spotify to lze pouze v rozšíření Premium, které ovšem stojí pouze pár korun za měsíc. Jedná se tak asi o nejlepší alternativu, jak dostat hudbu do vašeho Apple zařízení.

I v dnešní moderní společnosti stále Apple nechápe, že lidé prostě nechtějí používat iTunes. Chtějí poslouchat zdarma nebo za symbolický poplatek svoji oblíbenou hudbu zcela bez omezení.

Můžeme do budoucna jenom doufat, zda vedení americké společnosti změní tento svůj názor a přijde tak s vlastním originálním řešením přidávání hudby do svých zařízení.

 

https://365tipu.cz/2018/10/02/tip1183-jak-nahrat-hudbu-do-iphone-ci-ipadu/#more-26950

 

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru