Dnes vyšlo 15 článků

Jak na mobilu přehrávat videa z YouTube na pozadí?

Pokud si na mobilu pouštíte hudbu z YouTube, určitě nejste nadšení z toho, že u toho musíte mít neustále zapnutou obrazovku. Jinak to totiž nejde. Jakmile ji zhasnete, přehrávané video se zastaví. A stopne se i tehdy, když se přepnete do jiné aplikace.

Je to dost omezující, a pokud by to YouTube vyřešil, určitě by měl víc mobilních uživatelů. On o to ale zřejmě nestojí, a tak si musíme pomoci jinak. Obyvatelé USA si mohou pořídit zpoplatněnou verzi YouTube Music Key, která mobilní přehrávání na pozadí umožňuje. My tuto možnost ani nemáme.

iOS

V zařízeních s iOS je to jednoduché, nepotřebujete žádnou speciální aplikaci. Stačí si jen YouTube otevřít přes Safari. Pusťte si na něm jakoukoliv písničku a pak se tlačítkem Home vraťte na domovskou obrazovku.

Jakmile nyní vytáhnete odspodu kontrolní centrum, uvidíte tam přehrávající se hudbu z YouTube. Stačí zmáčknout tlačítko play a hudba bude hrát, i když nemáte otevřené video. Můžete s klidem zhasnout displej nebo používat jiné aplikace. Jediný háček nastává tehdy, když potřebujete používat prohlížeč. Přes Safari, ze kterého máte puštěnou hudbu, to fungovat nebude, musíte mít nainstalovaný nějaký jiný.

youtube_in_the_background_ios

Android

V zařízeních s operačním systémem Android si lze poradit tak, že nainstalujete jinou aplikaci na procházení YouTube než tu oficiální. Jenže v poslední době se to trochu zkomplikovalo. Takových aplikací existovaly hromady, ale pak byla většině z nich možnost přehrávat video na pozadí odebrána. Google to totiž zakázal. Z free aplikací zbylo tak nějak tohle:

Z placených například:

Je ale možné, že i tyto aplikace časem z Google Play zmizí nebo z nich bude odstraněna možnost přehrávání na pozadí, jak se to stalo se spoustou jiných.

Oficiální podpora Googlu pak doporučuje ještě jednu variantu. Máte se podívat do nastavení oficiální YouTube aplikace a zapnout si možnost přehrávání videa na pozadí, když jsou připojená sluchátka (bez nich to nefunguje).

  1. Klikněte na ikonu menu a vyberte Settings
  2. Vyberte Background & Offline
  3. Pod Background play vyberte Playback
  4. Standardně je zapnutá možnost Off, vy potřebujete Headphones or speakers

Pokud ale v menu nic takového neobjevíte, neděste se. Google upozorňuje, že je to možnost jen pro majitele telefonů s Androidem 4.0 nebo vyšším, ale spousta lidí i přesto tvrdí, že v aplikaci nic takového nemají.

Pokud znáte nějakou Android aplikaci, která stále umí přehrávat video na pozadí, dejte nám prosím vědět v komentářích. Rádi ji do článku doplníme. Na různých fórech jsme objevili spoustu tipů, ale bohužel po změně podmínek Googlu už většina aplikací neexistuje.

AKTUALIZOVÁNO:

Ondra Doležal nám pro Android poradil aplikaci PVSTAR+, která přehrávat na pozadí umí. Je zdarma, ale nenajdete ji na oficiálním Google Play obchodě. Nicméně vzhledem k tomu, že je k dispozici na Amazon appstoru, nemusíte se bát si ji nainstalovat.

Windows Phone

Po zveřejnění článku nám v komentářích Vraťa Klega napsal tip na dobrou aplikaci pro Windows Phone. Díky za něj, doplnili jsme ho do článku, protože nám přišlo nefér se na uživatele WP úplně vykašlat.

Aplikace Metro Tube nejen že umí přehrávat videa na pozadí a při zamčeném telefonu, ale jde přes ni videa z YouTube dokonce stahovat. Vypadá opravdu povedeně, nicméně přijde vás na dolar.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru