Jak na společnost s ručením omezením? Je lepší jít na „vlastní pěst“ nebo investovat do ready-made?

Vody podnikání již nejsou jaké bývaly. Možná vám dříve stačilo k založení firmy několik desítek tisíc, nyní jsou ceny o trošku větší, pokud tedy chcete mít kvalitní firmu. Avšak jedno řešení je založit firmu na vlastní pěst nebo začít s již založenou a zažitou firmou. 

Společnost s ručením omezením „na vlastní pěst“

Pojďme se nyní třeba podívat na ceny při založení firmy s ručením omezením:

  • Sepsání zakladatelské listiny u notáře min. 3 200 Kč
  • Ověřování podpisů a listin, další stejnopisy zakl. listiny 500 – 2 000 Kč
  • Výpis z rejstříku trestů a z katastru nemovitostí 150 – 250 Kč
  • Ohlášení živností 1 000 Kč
  • Bankovní poplatky za účet pro složení základního kapitálu 0 – 1 500 Kč
  • Návrh na prvozápis do obchodního rejstříku 5 000 Kč
  • Výpis z obchodního rejstříku 70 – 140 Kč
  • Výpis z živnostenského rejstříku 100 – 200 Kč Zdroj: e-sro.cz

To jsou všechny nezbytné věci pro založení společnosti s ručením omezením. Sečteno a podtrženo 11 490,- Kč jenom za vyřízení toho, že máte vlastní firmu – nic víc. Pak ještě nesmíte zapomenout na základní kapitál, vybavení firmy, sídlo firmy…

Při podnikání musíte být draví a o krok napřed!

Při podnikání musíte být draví a o krok napřed!

Proč investovat tolik do společnosti, u které ani nevíte, zda bude natolik dravá a flexibilní, aby se dostala „na vrchol“? Proto je tu ta další možnost, která se zdá přijatelnější pro řadu podnikatelů

Ready-made společnost

To kouzlo spočívá v tak zvaných ready-made společností. Můžete si místo plného zařizování koupit již zažitou společnost s ručením omezením. Výhody? Nemusíte dávat základní kapitál, máte vlastní firmu do 24 hodin (u vlastního zařízení to většinou trvá dny, občas i týdny), firma již je evidovaná do OR (obchodního rejstříku), společnost nemá žádné závazky ani pohledávky a celkově – je to levnější!

Ready-made - rychlá a levná společnost bez zbytečného papírování

Ready-made – rychlá a levná společnost bez zbytečného papírování

Je jen na vás, jakou variantu si vyberete, ale důležité je spíš, kde…? Celkem silným jménem v této oblasti na českém internetu je webová služba Simply Office, díky které si může každý z vás levně a z pohodlí vašeho domova založit silnou společnost. 

Pokud jste se tedy rozhodli pro první variantu, tedy pro s.r.o. na vlastní pěst:
Webová stránka Simply Office nabízí celkem cenově přijatelné možnosti k založení. Investování do této služby má hlavně především nespočet výhod, za zmínku stojí nejen cena, ale i doba vyřízení, základní kapitál od jedné koruny, rychlé jednání, pobočky v Praze a Brně, možnost zapůjčení základního kapitálu. 

Pokud jste se rozhodli pro druhou variantu, tedy ready-made s.r.o. společnost:
17 900 – to je částka, za kterou máte možnost si koupit již registrovanou společnost s ručením omezením na již zmiňovaném portálu. Díky tomu máte možnost vlastnit flexibilní firmu v Praze či Brně, kde jsou mimochodem i kanceláře Simply Office. Dále máte firmu do 24 hodin, jste jediným vlastníkem a můžete začít podnikat, nemusíte zbytečně ztrácet čas a zákazníky vyřizováním potřebných papírů… Tak do toho! Začněte podnikat i vy se Simply Office.

foto: score.orgfremont

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru