Jak na Facebook smajlíky…

Jak na Facebook smajlíky…

Sociální síť Facebook je stále slavnější a slavnější. O tom se nebudeme bavit. Každého z Vás už určitě někdy napadlo “fejsnout” nějakého pořádného smajlíka, který celému světu dá najevo Vaši aktuální náladu nebo názor. Chcete-li usměvavého, zamračeného, divícího se nebo například plakajícího smajlíka, mám pro Vás pár tipů jak na to ve statusech nebo chatu.

Facebook smajlíci pro chat

Chatujete-li rádi a často, určitě Vás napadlo využívat i takzvané emotikony, tedy smajlíky. Smajlíci na Facebook jsou velmi propracovaní. Chatování na Facebooku je skoro to samé, jako chatování na ICQ, Skypu, MSN a dalších. Také zde smajlíci fungují dle sloučenin různých znaků. Spojením dvojtečky a uzavřené závorky vznikne smajlík usměvavý a podobně. Ukažme si tedy i další smajlíky.


Ukázka smajlíků pro chat na Facebooku a pod nimi jejich kódy.

Smajlíka do chatu vložíte napsáním kódu pod obrázkem smajlíku na obrázku. Jak můžete sami vidět, nejvíce jsou použity závorky, dvojtečka a případně nějaké další znaky. Pokud je neumíte napsat, můžete čerpat z naší následující sady:

<    >    ;     |     _     –      *     ]      ^     ‘      :      (      )

Facebook smajlíci do statusu

Pokud nechatujete, na 100% jste se setkali se statusy. Určitě jste již někdy nějaký vyzkoušeli a zkusili jste odeslat i smajlíka. Dříve to nešlo, dnes je to běžná věc. Ovšem pokud nechcete využívat jen omezené možnosti výše uvedených smajlíků, zkuste i smajlíky vyššího kalibru, jako například:

٩(-̮̮̃•̃)۶  ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶  ٩͡[๏̯͡๏]۶  ٩(-̮̮̃-̃)  (‘o’)  ٩(๏̯๏)۶  ٩(-̮̮̃ -̃)۶

Ne, neděláme si srandu. Přesně podobné smajlíky můžete použít jak do chatu tak do status baru a uvidíte, že výsledek bude stejný, tedy krásný. Podobné krále smajlíků na internetu naleznete hlavně v diskuzích, chatech a na podobných místech, kde vznikají další a další.

Podívejte třeba na tyhle ještě propracovanější:

┣┓웃┏♨❤♨┑유┏┥

(* ˘⌣˘)◞[_]♥[_]ヽ(•‿• )

( ^◡^)っ✂❤

(Ɔ ˘⌣˘)♥(˘⌣˘ C)

(ღ˘⌣˘)♥ ℒ♡ⓥℯ ㄚ♡ⓤ

¯\_(ツ)_/¯

┌( ಠ_ಠ)┘

ヾ(*д*)ノ゛

Další podobné najdete na webu www.i2symbol.com.

Samolepky

Kromě klasických smajlíků na Facebooku můžete vidět i takové větší. Říká se jim samolepky a můžete je používat jak do chatu, tak do komentářů. Neexistují pro ně žádné zkratky, jednoduše si je naklikáte.

V pravém spodním rohu u okýnka chatu vidíte ikonku smajlíka. Když na ni kliknete, otevře se vám obrovský výběr. A víte, co je nejlepší? Můžete si doinstalovat další balíčky smajlíků podle toho, kteří se vám budou líbit. Jsou tam totiž rozdělení tématicky – fotbal, láska atd.

samolepky_facebook

Držíme vám palce při vašem dalším, smajlíky obdařeném, fejsbukování!

Komentáře

Nahoru