Dnes vyšlo 15 článků

Jak může systém znepříjemnit tvorbu hesla

Jaká by měla být pravidla při tvorbě hesla? Každý z nás je asi zvyklý na nějakou minimální délku, popřípadě na požadavek alespoň jednoho písmene nebo speciálního znaku. Ale texaský vládní web zaměřen na přídavky pro děti to posunul o několik kroků dál.

Nebudeme chodit okolo horké kaše a rovnou se podíváme na absurdní podmínky, na které na Twitteru upozornil @RooneyMcNibNug. Téměř okamžitě se dočkal několika stovek retweetů a hvězdiček.

absurdni_hesla

Heslo musí mít přesně 8 znaků, dva stejné znaky nesmí být za sebou,…

Hned první pravidlo je šílené. Heslo totiž musí být přesně 8 znaků dlouhé. Takže uživatelé musí dlouze přemýšlet, jaké by si dali heslo, co sedí na tento počet písmen. Ale to není vše. Samo o sobě to totiž dává příležitost i hackerům. Když je zde totiž přesně 8 znaků, tak je zde relativně malý počet kombinací. O to absurdněji působí další pravidla. Například za sebou nemohou být dva stejné znaky  a speciální znaky nesmí být na začátku na konci. Aby toho nebylo málo, tak jsou zde zakázané i některé slova, jako například dítě, kalendářní měsíc nebo „Texas“. Proč nesmí být zrovna Texas, je nám skutečně záhadou.

Nové heslo nesmí být podobné tomu starému

Změna hesla není žádná sranda. Za normálních okolností si ho totiž můžete měnit jenom jednou za 15 dní. A toto nové heslo se nesmí podobat tomu starému.

Věříme, že plno lidí z toho mělo nervy...

Věříme, že plno lidí z toho mělo nervy…

Co myslíme tím podobat? Nemohou být stejné ani první 3, ani poslední 3 znaky. Dokonce nesmíte používat staré hesla. Ne poslední nebo předposlední, ale ani dalších 6 předchozích. V kombinaci s dalšími podmínkami toto tak musí být skutečné peklo. A jak v takovém případě zase heslům vrátit jejich smysl? To je docela paradox – stačilo by méně pravidel.

Zdroj: Twitter.com/RooneyMcNibNug

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru