Jak moc je neskutečné realitní portfolio Billa Gatese?

Bill Gates, spoluzakladatel Microsoftu, je nejbohatším mužem planety. Tržní hodnota je odhadována na více než 82 miliard dolarů. Pyšní se bohatým realitním portfoliem, které zahrnuje vedle několika známých nákupů také tajné realitní investice, jež Bill Gates realizoval přes jeho privátní investiční firmu Cascade.

Vila za 123 milionů dolarů

Většinu svého času tráví Gates v prostorné vile v Medinu (Washington). Vila s rozlohou 6 100 metrů čtverečních byla realizována po dobu sedmi let. Její vybudování vyšlo na 63 milionů dolarů. Honosí se mnoha high-tech vychytávkami. Gates koupil pozemek již v roce 1988 za dva miliony dolarů, přičemž dnes je odhadován na 123 milionů dolarů.

Interiér je vybaven high-tech senzorem, který slouží k monitoringu ovzduší a osvětlení. V objektu nechybí pokoj s trampolínou, dvacetimetrový bazén, šest kuchyní a jídelna až pro 200 hostů.

bill gates house

Bill Gates tráví většinu času v této vile.

Ranč Paseana za 18 milionů dolarů

V říjnu 2014 Bill Gates koupil ranč Paseana o rozloze 228 akrů. Areál za 18 milionů dolarů zahrnuje závodní okruh, dům pro hosty, kancelář, vybavení pro veterináře, ovocný sad a pět stodol. Než Bill Gates odkoupil tento ranč, panovala na něm expertka na hubnutí Jenny Craig.

ranč paseana

Ranč za 18 milionů dolarů

ranč paseana 2

Interiéry s jezdeckými motivy

Koňská farma za 8,7 milionů dolarů

V roce 2013 Gates koupil další koňskou farmu ve Wellingtonu na Floridě. Tato farma vyšla na 8,7 milionů dolarů. Kdysi se zde odehrávaly také dostihy.

koňská farma na floridě

Koňská farma na Floridě

Ranč ve Wyomingu

V roce 2009 přidal do svého realitního portfolia ranč ve Wyomingu, který kdysi vlastnil Buffalo Bill Cody. Jedná se o pozemek s rozlohou 492 akrů. Nicméně nikdy nebyla zveřejněna skutečná cena, za kterou Bill Gates tento pozemek odkoupil. Původně jeho prodejní cena byla na 8,9 milionech dolarů.

ranč wyoming

Nádherný ranč ve Wyomingu

Hotel Charles v Cambridge

Bill Gates uskutečnil několik realitních investic také prostřednictvím své investiční firmy Cascade. Mezi tyto investice spadá například částečné vlastnictví luxusního hotelu Charles v Cambridge (Massachusetts).

hotel charles

Lukrativní hotel Charles

Další investice přes firmu Cascade

Prostřednictvím firmy Cascade investoval také do poloviny holdingu v hotelové síti Four Seasons.

four seasons hotel

Hotelová síť Four Seasons

V roce 2013 investoval Gates s několika dalšími kupci 161 milionů dolarů do hotelu Ritz-Carlton v San Franciscu. V současné době se jeho hodnota odhaduje na 200 milionů dolarů.

hotel Ritz-Carlton

Exkluzivní hotel Ritz-Carlton

Investiční firma Cascade má prsty také v koupi farmářské půdy v Suwanee County na Floridě. Tato farma zaujímá plochu o velikosti 4,5 tisíce akrů.

A tím prozatím Bill Gates své realitní portfolio uzavírá. Avšak podle nás ne na dlouho.

bill gates

Bill Gates nás určitě má ještě čím překvapit.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru