Jak mít vlastní firmu? Jde to i jednoduše

Máte zájem podnikat a přemýšlíte nad tím, že běžné živnostenské oprávnění není tou správnou cestou? V takovém případě přichází v úvahu možnost založení vlastní firmy. Proč? Jelikož existence firmy má několik výhod, jako je:

  • Možnost prodeje byznysu
  • Možnost více majitelů
  • Lepší obraz u veřejnosti

Pokud si myslíte, že mít vlastní firmu je složité, ukážeme vám, že je to celkem hračka. A jak na to?

digital-marketing-1725340_1280

Vlastní firmu si založíte jednoduše. Zdroj: Pixabay

Založení, nebo koupě?

Dnes lze dokonce jít dvěma hlavními cestami. Ta klasická nabídne možnost využití založení od profesionálů. Jde o jednoduchou a rychlou možnost, jak mít zcela novou firmu. Nabízíme zakládání a.s., stejně jako sro, nebo dalších právnických osob. Pokud nechcete jít tímto směrem, není žádným problémem si firmu i koupit. Hitem je dnes takzvaná ready made. Čím je charakteristická? Jde o zcela novou firmu, bez závazků a dluhů, připravenou k přepisu.

Sídlo vyřídíte online

S firmou souvisí také její sídlo. Zde není třeba mít taktéž obavy z čehokoliv složitého. Proto neváhejte a vyberte si sídlo firmy online. A to takzvané virtuální. Hitem je proto, že je primárně nejenom levné, ale také proto, že máte možnost vybírat z celé řady prestižních adres. Na daném sídle samozřejmě nemusíte přímo být, jelikož jde pouze o adresu, která je zapsaná v obchodním rejstříku. I toto je důkaz, že firmu založíte velmi jednoduše.

Požadavky na kapitál se snižují

Pokud se obáváte také překážky, která by byla spojena s firemním kapitálem, není nutné mít jakékoliv obavy ani v tomto případě. Důvodem je to, že se stále snižuje. Třeba i společnosti s ručením omezením vám může stačit jedna jediná koruna. Pokud navíc firmu kupujete, již mohou být dané peníze splacené, což znamená, že žádný kapitál ve spojení s firmou potřebovat nebudete. I toto je ukázka toho, že náklady na firmu se mohou samotné živnosti přibližovat stále více.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru