Dnes vyšlo 15 článků

Jak jsme si mohli na Instagramu zahrát na někoho slavného

S aplikací Being jste mohli být na Instagramu, kým se vám jen zachtělo. Sami sebou, jedním z vašich přátel nebo dokonce nějakou celebritou, kterou sledují miliony lidí. Viděli jste svět očima někoho jiného. Jenže pak Instagram aplikaci stáhl.

API Instagramu bylo k dispozici každému, a tak jeden nápaditý tým vytvořil aplikaci Being. Ta vám po přihlášení se svým účtem umožňovala vidět Instagram očima kohokoliv jste si přáli. Mohl to být někdo z lidí, které sledujete, celebrita s miliony followerů nebo náhodná osoba z druhého konce světa.

being-ios

Aplikace debutovala s velkou slávou. Nejdřív spadl server, protože nevydržel ten výkon. Psaly o ní všechna velká světová média a stahovaly ji tisíce uživatelů. Přesněji těch tisíc bylo asi padesát, než byla odstraněna z App Store. Do žebříčků nejlepších nových aplikací na App Store se dostala v 92 zemích. Jenže strhla také pozornost Instagramu.

being

Teoreticky by to pro něj mělo být pozitivní, protože uživatelé díky aplikaci Being lajkovali mnohem víc příspěvků a začínali sledovat více a více lidí. Jenže Instagramu se nelíbilo, že by díky jeho API mohl být někdo takhle úspěšný, a tak aplikaci odstřihl přístup.

Jsme smutní s vámi, protože sledovat svět očima jiných lidí byl podle nás hodně dobrý nápad. Tak se aspoň podívejte na video, jak to fungovalo.

Zdroje: TC, WRSM

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru