Dnes vyšlo 15 článků

Jak je to s novým čtyřpalcovým iPhonem?

Zaznamenali jste v posledních týdnech informaci, že Apple nejspíš chystá nový čtyřpalcový telefon? Pokud preferujete velká pádla, co se nevejdou do kapsy, nemusí vás to znepokojovat. Nové modely ve stávajících velikostech budou také. Ale pro všechny, kteří marně shání malý telefon, který se po čtvrt roku nezačne sekat, je to dobrá zpráva. Čtyřpalcový iPhone podle všeho skutečně bude.

Informace začínají být konkrétnější a některé původní zvěsti byly smeteny ze stolu. Každopádně už toho víme docela dost.

Jaký bude?

Analytik KGI Securities, který je v předpovídání budoucích produktů Apple hodně přesný, tvrdí, že nový čtyřpalcový iPhone bude zmodernizovanou verzí iPhonu 5s (což je koneckonců docela logické). Dále se domnívá, že přístroj bude stát mezi 400 a 500 dolary (10 – 12 tisíci Kč), měl by být určen rozvojovým trhům a všem, kteří touží po cenově dostupnějším iPhonu.

Oproti 5s by ovšem měly přijít změny. Podle informací bude mít nový iPhone čip A9, zakřivené hrany jako iPhone 6 a NFC pro Apple Pay. Určitě bude několik barevných verzí.

iphone5s

Menší iPhone rozhodně má potenciál. Vždyť v roce 2015 se čtyřpalcových iPhonů prodalo téměř 17 milionů. Navzdory trendu obrovských telefonů!

Kdy se ho dočkáme?

Nejdřív se povídalo, že ho Apple představí hned v lednu nebo únoru. Pak se termín přesunul na březen nebo duben. Nejnovější zprávy ovšem tvrdí ještě něco trochu jiného. iPhone, o kterém se tu bavíme, prý ponese označení 7c, z čehož jasně vyplývá, že bude představen společně s dalšími modely nové řady.

Odhalení nové řady iPhonů se vždy odehrává v září a ani tentokrát tomu nebude jinak. Pravděpodobně se tedy dočkáme iPhonu 7, 7 Plus a 7c, kde písmenko „c“ bude znamenat „compact“.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru