Jak jdou dohromady století staříci a sociální sítě? Báječně!

Jak jdou dohromady století staříci a sociální sítě? Báječně!

Možná i ze svého okolí znáte starší lidi, kteří se ke všemu novému staví už z principu negativně a pouze vzdychají, že „tohle už pro nás není“. Naštěstí všichni senioři nejsou takoví a najdou se akční dědečkové a babičky, kteří neváhají založit účet na Twitteru nebo Facebooku třeba u příležitosti svých 100. narozenin.

Svého času byla velmi známou a populární osobností Twitteru 104letá Ivy Beanová, žena z anglického Bradfordu. Na Twitter se přihlásila v roce 2008 a během dvou let se stala miláčkem Twitteru. Nasbírala přes 56 000 followerů a zveřejnila přes 1000 tweetů. Ty poslední z roku 2010, informující o jejím zhoršujícím se zdravotním stavu a nakonec i smrti, už za ni psala její rodina.

Ivy Beanová - 104letá stařenka se mezi lety 2008-2010 stala miláčkem Twitteru

Ivy Beanová – 104letá stařenka se stala miláčkem Twitteru

Ivy Beanová ve věku 102 let vstoupila i na Facebook, kde se pro ni jediným omezením stal maximální počet přátel – uvádí se, že měla přes 25 000 žádostí o přátelství, nicméně mohla mít pouze 5 000 přátel.

Nechte si poradit od zahradníka s téměř stoletou praxí

104letá Angličanka ovšem není jedinou seniorkou v takto vysokém věku, která se na sociálních sítích pohybuje možná zdatněji než lidé o dvě, tři generace mladší. V současnosti pozornost médií upoutává třeba 104letý Ralph Hoare, anglický zahradník, který na Twitteru lidem radí, jak se starat o své květiny.

Ralph Hoare - nejzkušenější zahradník na světě - radí na Twitteru, jak se starat o svou zahradu

Ralph Hoare – nejzkušenější zahradník na světě

Ralph se narodil v roce 1908. Svou první rostlinku zasadil ve věku šesti let, takže jeho zahradnické zkušenosti se rozvíjejí už neuvěřitelných 98 let. Našli byste dnes někoho zkušenějšího? Jeho vášeň pro zahradničení nepřekazily ani dvě světové války nebo smrt jeho milované ženy v roce 2007. Ve věku, kdy jeho vrstevníci i lidé mnohem mladší sedí v křesle s rukama v klíně, Ralph stále pečuje o záhonky, sází rostliny a vytrhává plevel.

Zajímá vás rada od nejzkušenějšího zahradníka na světě? Najdete jej na Twitteru na účtu #askralph.

Znáte také aktivní staříky na sociálních sítích?

Možná znáte další lidi, kteří ve svém vysokém věku neztratili elán a zapojili se do života na sociálních sítích. Ať už se jedná o lidi z vašeho blízkého okolí nebo ze světa, podělte se o jejich příběhy v komentářích!

Zdroje: https://mashable.com/2010/07/28/oldest-twitter-user-dies/

https://goo.gl/QyM9o

https://www.cnews.cz/zemrela-nejstarsi-uzivatelka-twitteru-bylo-ji-104-let

Zdroje obrázků: https://mashable.com/2010/07/28/oldest-twitter-user-dies/

https://goo.gl/QyM9o

Komentáře

Nahoru