Dnes vyšlo 15 článků

Jak iPhone 6s váží blumy

Pamatujete si ten rozruch při představení iPhonu 6s, že ho vlastně budete moct používat i jako váhu? Ano, technologie 3D Touch rozpoznává, jakou silou stlačujete displej, takže se toho opravdu dá využít.

Pravda je taková, že to s vážením není až tak horké. Viděli jsme povedenou aplikaci váhy s názvem Gravity, ale Apple ji do App Store nepřijal. Teď sledujeme zrod další aplikace. Vývojář Simon Gladman si jednoho dne potřeboval zvážit pár hroznů, a tak si na to naprogramoval aplikaci. Hrozny byly moc lehké, 3D Touch je nezaznamenal, a tak nakonec váží blumy, z čehož pochází také název. Zdrojový kód aplikace Plum-O-Meter je veřejně dostupný na blogu Flexmonkey.

Aplikace je velmi jednoduchá, vlastně vám ani neřekne, kolik bluma váží. Umí jen porovnat dvě blumy položené na displej. Ta, která na displej více tlačí, je jednoznačně těžší.

Video má už přes 300 000 zhlédnutí, ale Gladman tvrdí, že to byl jen experiment jednoho sobotního rána. Neplánuje aplikaci vylepšovat, pracuje na užitečnějších věcech – aktuálně na pokročilém editoru obrázků zvaném Nodality.

Není se čemu divit. Očividně si uvědomuje, že s aplikací váhy nemá šanci. Apple není nijak zvlášť nadšený z toho, že by lidé chtěli používat iPhony jako váhy.

„Vypadá to, že nechtějí povolit, aby se 3D Touch používal pro vážení věcí,“ uzavřel Gladman.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru