Jak Google bojuje proti šíření falešných zpráv?

Internet je plný falešných zpráv. A právě proto se gigant mezi vyhledávači – Google – rozhodl proti šíření falešných informací bojovat. Například nyní nově blokuje zobrazování stránek, které maskují zemi původu, ve výsledcích vyhledávání.

logo-google-1991840_640

Na základě aktualizovaných pokynů musí zprávy zobrazované v Google News splňovat hned několik parametrů. Nesmí například chybět informace o vlastnictví stránek a země původu v žádném případě nesmí být skryta.

V dokonalém světě by se internetem šířily pouze zprávy založené na pravdivém základě. Zejména díky sociálním sítím jako je například Facebook, tomu tak ale ani zdaleka není. Dokonce ani ti nejpozornější čtenáři mnohdy nerozeznají, kterým zprávám mohou věřit a kterým nikoliv.

Nová pravidla, která nastavila společnost Google, by měla pomoci omezit šíření nepravdivých zpráv. Například ruské publikace provozované místní propagandou, která píše zejména falešné zprávy týkající se USA, budou díky těmto novým pravidlům značně znevýhodněny.

zdroj/foto: mashable.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru