Dnes vyšlo 1 článků

Jak Google bojuje proti šíření falešných zpráv?

Internet je plný falešných zpráv. A právě proto se gigant mezi vyhledávači – Google – rozhodl proti šíření falešných informací bojovat. Například nyní nově blokuje zobrazování stránek, které maskují zemi původu, ve výsledcích vyhledávání.

logo-google-1991840_640

Na základě aktualizovaných pokynů musí zprávy zobrazované v Google News splňovat hned několik parametrů. Nesmí například chybět informace o vlastnictví stránek a země původu v žádném případě nesmí být skryta.

V dokonalém světě by se internetem šířily pouze zprávy založené na pravdivém základě. Zejména díky sociálním sítím jako je například Facebook, tomu tak ale ani zdaleka není. Dokonce ani ti nejpozornější čtenáři mnohdy nerozeznají, kterým zprávám mohou věřit a kterým nikoliv.

Nová pravidla, která nastavila společnost Google, by měla pomoci omezit šíření nepravdivých zpráv. Například ruské publikace provozované místní propagandou, která píše zejména falešné zprávy týkající se USA, budou díky těmto novým pravidlům značně znevýhodněny.

zdroj/foto: mashable.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru