Dnes vyšlo 15 článků

Jak dva copywriteři přesvědčili cizince, aby si vzali drogy a zkusili složit nábytek z IKEA

ikea-on-acid-2016

Zdroj: Adweek

Hunter Fine a Alex Taylor jsou dva zkušení copywriteři, kteří se poznali před několika lety při práci na projektu BBDO New York. Rozhodli se, že budou spolupracovat i na dalších občanských projektech. V loňském roce se bavili o společné frustraci při skládání nábytku z IKEA, když najednou jejich přítel poznamenal, že tato činnost by byla obzvláště obtížná, pokud by nábytek skládal někdo pod vlivem omamných látek.  

Využili sílu slovní hříčky, a potom rozvinuli myšlenku „HIKEA“. Ve své podstatě se jedná o sérii videí, ve kterých rekrutovali několik ochotných cizinců, aby vystoupili před kamerou, vzali si nějakou psychedelickou drogu a zkusili postavit nové stoly a skříně bez toho, aby se během procesu poranili.

Musíme podotknout, že míra úspěšnosti byla různá. V první epizodě vystoupili Giancarla a Nicole, kterým se začaly věci vymykat v okamžiku, kdy začalo působit LSD.

„Přemýšleli jsme, jak přimět lidi, aby se zúčastnili. Ptali jsme se, jaký typ člověka by do toho šel,“ říká Taylor. „Tak jsme dali před rokem inzerát na Craiglist a ukázalo se, že spousta lidí je ochotna to udělat. Museli jsme se soustředit převážně na žadatele, kteří by nebyli nebezpeční.“

Ve druhém videu muž jménem Keith měl ještě méně štěstí při sestavování stolu z IKEA. Užil psilocybin houby. Ale nepodařilo se mu sestavit stabilní stůl.

„Keith už kouřil marihuanu v jedné denní show, a tak jsme si řekli dobře, aspoň se nezblázní a nezačne skákat z okna.“

Zdroj: Adweek

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru