Dnes vyšlo 15 článků

Jak dopadly nové diskuze na iDNES? Alias – razantní změna diskuzí měsíc poté…

Před měsícem spustil server iDNES.cz novou podobu diskusí a zavedl povinné registrace na jméno a příjmení. Připomeňme, že kromě proměny designu iDNES.cz zavedl povinné zobrazování jména a příjmení u komentářů, jak jsme psali v našem článku. Jaká je situace dnes?

Podle zkušeností administrátorů výrazně klesl podíl smazaných příspěvků, s vulgaritami se setkávají už jen ojediněle. Bohužel pokles diskutujících poklesl o dvě třetiny na 17 000  z původních téměř 190 000. Navzdoru dvoutřetinovému poklesu počtu vložených příspěvků klesl počet zobrazených stran poměrně nepatrně (o 15%). Ukázalo se tedy, že čtenost diskusí není bezprostředně spojena s počtem vkládaných příspěvků. Denně se na serveru objeví kolem 7 tisíc komentářů. Kromě přeregistrovaných původních uživatelů se do diskusí hlásí stále více nových diskutujících. To je předpoklad pro to, aby se diskuse dál rozrůstaly, rozvíjely a oživovaly, a to i na webech, kde je pokles znát více, než například na Zprávách.

Za mě říkám, že to moc jako úspěch nepovažuji. Nemám moc pocit, že by tato změna přispěla ke zkvalitnění diskuze. Pouze ubylo diskutujících. Hlavně jsem ani nečekal, že by někdo z vedení iDNES.cz řekl něco jiného, než že jsou se vývojem po změnách spokojeni. Ostatně – co jiného by taky měli tvrdit, že? Když to stálo tolik peněz.

Zdroj: blog.idnes.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru