Jak dodržovat bezpečnost při hraní online her?

Jak dodržovat bezpečnost při hraní online her?

Odvětví online her zaznamenalo v posledních letech rychlý vzestup. Stalo se oblíbenou kratochvílí, pro některé dokonce zdrojem příjmů. Online hraní obdivují jak mladí lidé, jako jsou děti a dospívající, tak mladí i starší dospělí. Důvodem je široká nabídka her; každý si v ní najde něco pro sebe.

Když je populace zapojená do herního průmyslu tak rozsáhlá, existuje možnost, že se stanete obětí nebezpečí světa online her. Děti jsou nejzranitelnější, a proto musí každý, kdo se věnuje online hrám, dodržovat bezpečnostní opatření.

Zde je několik základních, ale nezbytných bezpečnostních rad, které musí každý dodržovat, aby zajistil bezpečnost při hraní online her:

Skrýt svou identitu

Sdílet své údaje na herní platformě není vůbec bezpečné. Ve většině her můžete být vyzváni k zadání údajů, jako je vaše jméno, datum narození, číslo mobilního telefonu, e-mailové ID, název vašeho města nebo země, a dokonce i profilový obrázek. Poskytnutím těchto informací se stáváte zranitelnými vůči narušení soukromí.

I když jste požádáni, abyste si na herní platformě ponechali uživatelské jméno, neuvádějte v něm své jméno, datum narození ani žádné jiné osobní údaje. Například místo David1995, StephanieFromNY zvolte uživatelská jména jako Bullet Flux, Critical Mass apod.

Pokud při vytváření účtu neuvedete své osobní údaje, nebudete si možná moci zahrát lepší verzi hry, ale budete moci hrát jako host. Zamyslete se, stojí odhalení vaší identity na neznámé veřejné platformě za to, abyste si mohli zahrát hru?

Webová kamera a mikrofon

Online hry jsou často platformou, kde se hráči dostanou do interakce s mnoha lidmi, z nichž všichni jsou cizí. Prostředkem interakce jsou buď textové zprávy, komunikace pomocí mikrofonu, nebo dokonce webová kamera. Není pochyb o tom, že všechny tyto věci umocňují zážitek z hraní, ale také činí hráče zranitelnými vůči cizím lidem. Není na škodu používat tyto funkce, když hrajete pouze s přáteli, ale když hrajete s cizími lidmi, nevíte, kdo je ta druhá osoba; může se vydávat za někoho, kým není. Proto si dávejte pozor!

Ochrana pomocí silného hesla

“Zacházejte s heslem jako se zubním kartáčkem. Nenechávejte ho používat nikoho jiného a každých šest měsíců si pořiďte nový.” Toto rčení se běžně přisuzuje heslům. I když je to pravda, je třeba si uvědomit důležitost silných hesel. V každém případě, pokud máte účet na herní platformě, raději jej chraňte pomocí silného hesla.

Silné heslo znamená něco jedinečného, co znáte pouze vy. Nesmí to být něco tak zřejmého, jako je vaše datum narození nebo číslo mobilního telefonu. Silné heslo je vždy kombinací velkých a malých písmen, symbolů a čísel.

Zabezpečení zařízení

To má mnoho aspektů. Ať už se jedná o počítač, notebook nebo mobilní telefon, musíte zajistit bezpečnost zařízení, které používáte k hraní online her. To lze lépe pochopit jako následující pokyny:

  • Ujistěte se, že je v zařízení nainstalován nejnovější a aktualizovaný antivirový software. Je to nezbytné, abyste zabránili poškození škodlivým softwarem, který by se mohl do vašeho zařízení dostat prostřednictvím hry.
  • Vyvarujte se stahování her z neznámých a neautorizovaných zdrojů; hru instalujte pouze z autorizovaných obchodů s aplikacemi. Neklikejte na odkazy na webových stránkách, které tvrdí, že vám poskytují bezplatnou verzi jinak placené hry.
  • Hackeři lákají hráče poskytováním odkazů nebo souborů s cheatovacími kódy her a hráči ve snaze dosáhnout vyšší úrovně nebo něčeho ve hře dosáhnout často na tyto odkazy klikají nebo stahují soubory, které jsou v konečném důsledku metodou, jak lidi polapit do svých plánů. Tím se těmto hackerům otevírá cesta k přístupu do vašeho zařízení, a tím jsou ohroženy vaše osobní údaje v tomto zařízení.

Nahlášení šikany

Tento bod získává další význam, pokud jde o zajištění bezpečnosti dětí při hraní online her. Při hraní hry se na internetu setkáte s několika lidmi a ne každý z nich bude dobrý člověk. Případy online šikany a obtěžování jsou v dnešní době poměrně časté a jediným řešením tohoto problému je takové chování nahlásit, aby proti němu mohly příslušné orgány podniknout patřičné kroky.

 

Závěr

Svět online her se každým dnem rozšiřuje, přicházejí do něj nové hry, nové technologie a noví hráči. A je nepopiratelným faktem, že se bude časem dále rozrůstat. Nadměrné množství čehokoli vybízí k tomu, abyste se ocitli v nebezpečí, a proto musíte přijmout opatření k zajištění bezpečnosti. Vaše bezpečnost je ve vašich rukou.

A pokud jste milovníky kasin, nezapomeňte je navštívit: Woo Casino.

Foto: pixabay.com

Komentáře

Nahoru