Dnes vyšlo 15 článků

Jak dlouho trávíte na svém mobilu? Podle statistik v průměru 22 hodin týdně!

Britský deník dailymail.co.uk nedávno zveřejnil poměrně nelichotivá statistická čísla. Dle nich svůj mobilní telefon vezmeme do ruky více jak 1500 krát týdně! A to není zdaleka vše, průměrně nás telefon okrádá denně o tři hodiny a 16 minut našeho času a vynásobíme-li to počtem dní v týdnu, pak zjistíme, že týdně strávíme na svých chytrých telefonech více než 22 hodin!

Studie do které se zapojilo okolo dvou tisíc majitelů smartphonů vypověděla, že v průměru v čase 7:31 už držíme své telefony v ruce a kontrolujeme elektronickou poštu či sociální sítěČtyři z deseti lidí se cítí bez svého zařízení ztraceni a roste počet lidí, kteří svůj mobil používají ještě předtím, než vylezou z postele.

Checkování Facebooku

Statistika pokračuje - hned dvě třetiny lidí potvrzují, že někdy dokonce vezmou svůj telefon a bez jakékoliv důvodu a přemýšlení projíždějí například Facebook. Čtyři desetiny lidí pak ani nepřemýšlí, když si vybírá e-maily.

Za výzkumem stojí marketingová agentura Tecmark, jejíž generální ředitel Richard Heyes poznamenal, že mobilní telefony jsou pro nás již druhá přirozenost (second nature) a že si mnoho lidí ani neuvědomuje, jak často mobil bere do ruky. To dokládá i fakt, že denně na svém telefonu uskutečníme okolo 220 různých úkolů a operací!

Správného dotvoření dojmu ze současné mobilní mánie dosáhnete zhlédnutím tohoto videa, které naprosto věrně imituje běžné situace, kterak lidé používají své telefony na naprosto nevhodných místech.

Zdroj: dailymail.co.uk

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru