Dnes vyšlo 15 článků

Jak dát iPhone do mrazáku? A pomůže to vaší WiFi?

Pokud o tom slyšíte poprvé, pravděpodobně přemýšlíte, jestli je vůbec možné, že by někdo takovou blbost zkoušel. V tom případě vás musíme ujistit, že je. Ono to totiž skutečně pomáhá. Jenže jen dočasně.

Problém s WiFi se poprvé ve velkém měřítku objevil u iPhonu 4S při aktualizaci na iOS 7. Spousta uživatelů zaznamenala stejný průběh. Možnost WiFi byla v nastavení najednou šedá a neaktivní a MAC adresa se zobrazovala jako N/A. U spousty lidí bohužel problém přetrvává i po aktualizaci na iOS 8. A navíc se netýká jen iPhonu, stejné potíže můžete řešit s iPadem.

Prý že je to vtip…

Spousta lidí je k nápadu zmražení iPhonu dost skeptická, takže pokud se do toho pustíte, radši se tím nikde moc nechlubte.

iphone_mrazak

… jenže změna teploty zařízení skutečně funguje

Mrazák je pouze jednou doporučovanou variantou. Druhým trikem, který opravdu funguje, je zahřátí mobilu fénem. Jak to tedy vypadá, klíčovým řešením je změna teploty zařízení. Proč? Existují na to dvě takové teorie.

1. Jsou to špatné spoje nebo součástky

Materiál, ze kterého jsou vyrobené komponenty a pájené spoje, se totiž při změnách teploty roztahuje a smršťuje. Nepředstavujte si, že se natáhne o metry, změny probíhají spíš v řádu mikrometrů, ale stačí to. Tyhle změny zapříčiní, že pak kontakty lépe vedou.

2. Software nedetekuje WiFi čip

Vzhledem k tomu, že se problém hromadně objevil po aktualizaci na iOS 7, zdá se jako pravděpodobnější varianta tato. iOS nedetekuje WiFi čip, ale jakmile se součástka změní teplotu, všimne si jí. Jenže pozornost jí věnuje jen chvíli, dokud vykazuje abnormální teplotu. Pak ji zase přestává registrovat.

keep_calm_freezer

Řešení je jen dočasné

V tom je totiž ten hlavní problém. Ono to sice funguje, ale ne na moc dlouho. Většině lidí mrazák prokázal dobrou službu, ale do půl hodiny se problém vrátil. A přece jen dávat mobil každý den do mrazáku není úplně pohodlné.

Ale kdybyste to přece jen chtěli vyzkoušet, máme pro vás návod:

  1. Vypněte na svém iPhonu (nebo iPadu) WiFi a zapněte režim letadlo
  2. Vložte jej do vakuového sáčku
  3. Dejte zhruba na 30 minut do mrazáku. Mezitím si můžete zkusit popovídat s někým v okolí (osobně, ne jen psát přes mobil!)
  4. Vyndejte zařízení a nechte jej v sáčku, dokud se nerozehřeje na okolní teplotu. Bude mít zamlžený displej, ale to za chvíli přejde
  5. Zkuste WiFi
  6. Opakujte tak často, jak bude potřeba (v případě fénování prý WiFi funguje i týden)

Ano, zní to neuvěřitelně, ale většině lidí, kteří to vyzkoušeli, mrazák dočasně pomohl. Sice se našili takoví, kterým mobil nespravil, ale neobjevil se nikdo, jehož mobil by návštěvu mrazáku nepřežil. Na druhou stranu… Můžete být první.

Fotka: Zazzle

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru