Dnes vyšlo 15 článků

Jak Cortana změní práci s Windows 10?

Vyhledávání na internetu se pro nás stává čím dál tím důležitějším. Jsme již zvyklí vyhledat téměř veškeré informace na internetu, ať už se jedná o umístění hotelu, vzory smluv nebo otevírací doby úřadů. Společnost Microsoft si tento trend velmi dobře uvědomuje a vytvořil proto inteligentní osobní asistentku, které říká Cortana.

Společnost Microsoft vytvořila inteligentní osobní asistentku nazývanou Cortana, která je součástí operačních systémů Windows Phone 8 a Windows 10. Cortana chápe přirozený jazyk a velmi dobře rozumí hlasovým příkazům. Prozatím však Cortana rozumí jen několika světovým jazykům, a to angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a čínštině. Český jazyk zatím není podporován.

16475407435_3fec64a454_z

zdroj: flickr

Kde najdete Cortanu?

Cortana je zaintegrována ve vyhledávacím zařízení Windows 10. Najdeme ji na hlavním panelu pod tlačítkem s lupou. Po kliknutí na toto tlačítko budete mít k dispozici malý návod týkající se funkcí asistentky Cortana. Cortana si vyžádá spoustu povolení, která se týkají například vašich kontaktů, historie vyhledávání, emailu, atd a bude se chtít poznat i váš hlas. Ale ani sekretářky manažerů by ve skutečnosti nemohly vykonávat svou práci bez přístupu k určitému typu informací.

2015-08-03_204302

zdroj: Microsoft

Co Cortana umí?

Cortana Vám pomůže ještě více, nastavíte-li si v rámci Notebooku seznam svých zájmů, oblíbených míst, atd.Tato inteligentní asistentka umožňuje sledování počasí nebo novinek týkajících se jakéhokoliv vámi vybraného tématu. Může také sledovat trasu vašeho letu prostřednictvím informací z emailu a poskytnout vám pak informace o dopravních podmínkách a počasí v cílové destinaci. Pro otevření Notebooku Cortana zvolte na hlavním panelu tlačítko Home a poté zvolte ikonu Notebook.

2015-08-03_215446

zdroj: Microsoft

Verze pro Windows 10 je založena na stejném principu jako mobilní verze pro Windows Phone 8.1, i když postrádá několik základních funkcí. Cortana ale bude velmi užitečná pro každého uživatele a vyhledávání získá zcela jiný rozměr. Budete ji například moci diktovat i emaily. Za Cortanu se Microsoft skutečně stydět nemusí.

zdroj/foto: techradar, windows.microsoft, flickr

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru