Jak chatovat bez signálu a internetu? S aplikací FireChat

Občas se stane, že se ocitnete na místech, kde není signál. Pakliže chcete najít svého kamaráda v davu, ale mobil je bez signálu, přijde vhod aplikace FireChat. Pro její použití nepotřebujete ani signál, ani připojení k internetu. Stačí mít appku pouze nainstalovanou.

ScreenHunter_2

FireChat využijete například v letadle

FireChat je aplikace pod záštitou startupu Open Garden. Původně sloužila k poskytování veřejných místností na chat. V loňském roce appka zaznamenala obrovský boom během protestů v Hong Kongu. Jelikož se protestů účastnila spousta lidí, bylo nemožné připojit se k síti. Věže byly přetížené a signál stagnoval.

Čím více uživatelů v jednom okamžiku na určitém místě využívá připojení, tím se zhorší jeho funkčnost. Tento problém řeší aplikace FireChat, která vytváří mesh síť. V této síti fungují jednotlivá zařízení, aniž by bylo nutné využívat vysílače, respektive internet. K propojení jednotlivých zařízení postačí aktivované Bluetooth či WiFi. Funguje na opačném principu než klasické připojení – čím více zařízení se k síti do aplikace připojí, tím lépe funguje.

Screenshot_2015-07-31-12-39-13

FireChat

Aplikace není omezena pouze na vaše okolí, ale do konverzace se může připojit každý, kdo si ji chce přečíst. Jestliže se ocitnete v cizím městě, můžete chatovat s cizincem v okolí.

Soukromý chat

Původně aplikace umožňovala přístup do chatu všem, kdo se o něj zajímal. Nicméně appka nově zajišťuje soukromý offline chat. Je možné komunikovat na vzdálenost do 60 metrů bez signálu a internetu.

Aplikace FireChat má využití také v obcích se slabým pokrytím či drahým připojením k internetu. Komunikace navíc není nijak monitorovaná.

Zdroj: BBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru