Dnes vyšlo 15 článků

Jak cestovat v čase? Zkuste to také

Jak cestovat v čase? Zkuste to také

Stále máme rok 2014 a opravdu jste se teď neocitli v žádném sci-fi filmu. Tohle je skutečnost. Zní to neuvěřitelně, ale s trochou nadsázky můžeme opravdu říct, že je nám k dispozici možnost cestování časem. Samozřejmě to má trochu háček, ale co není, může brzy být. Jako první krok ve vývoji cestování v čase je to dobrý úspěch, ne?

Google ve středu představil funkci, která vám cestování v čase umožní. Abychom už ale nechodili jen kolem horké kaše, pojďme si přímo vysvětlit, o co jde.

Když jste si přečetli slovo Google, jistě vám ihned došlo, že půjde pouze o cestování virtuální. Bohužel. Jde totiž o to, že si nyní na Street View můžete přepínat, která data chcete vidět. Můžete se tak dostat i do dřívějších verzí a navštívit některá města třeba v roce 2006.

mexico-city-google-street-view

Některé změny jsou opravu výrazné

Jak je to napadlo?

Nápad na podobnou funkci se zrodil již v roce 2011, když pobřeží Japonska zasáhlo tsunami. Google se pak rozhodl zachovat snímky, které byly v této oblasti pořízeny před katastrofou. Z původních Street View fotek se tak staly vzpomínky. Společnost vytvořila jednorázovou stránku Vzpomínky pro budoucnost, která uživatelům umožňovala vidět určité oblasti před a po zpustošení. Byla to neobvyklá stránka, která naprosto ignorovala obvyklý postup Googlu: co nejčastěji aktualizovat snímky, staré vymazat a nahradit novými.

new-york-city

Jak to funguje?

Uvidíte, že takové cestování časem může být vlastně docela jednoduché. Pokud v Google Streeti View navštívíte místo, u něhož je nová funkce dostupná, budou v levém horním rohu malé hodiny.

singapore-google-maps

Na hodinách si zvolíte rok

Kliknutím na hodiny si zvolíte rok (od roku 2006 až po současnost) a následně se vám ukáže obrázek z roku, který jste si vyžádali. Můžete rovněž přecházet mezi fotografiemi pořízenými v různých letech.

o-GOOGLE-TIME-TRAVEL-570

Můžete procházet mezi různými fotografiemi

Avšak berte to cestování v čase s mírou. Může i škodit. Objevily se totiž zprávy, že by staré snímky mohly některé lidi rozrušit. Mohly by totiž vyvolat různé vzpomínky.

Zdroje: Business Insider, Huffington Post, The Wire

Komentáře

Nahoru