Stan, který není pro slabé žaludky. Nebo spíš je z nich vyrobený?

Tento článek není vhodný pro slabé žaludky! Nebo počkat, není náhodou vytvořený právě ze žaludků? Rozhodně pokud nesnesete pohled na krev či vnitřnosti, vřele vám doporučuji vrátit se na homepage a najít si nějaký článek o radujících se zvířátkách. Proč? Tento článek totiž pojednává o stanu, který je vyrobený právě z vnitřností, takže teoreticky vzato, když si do něj lehnete, tak si můžete připadat, jako by vás něco spolklo.

Abych vše uvedl na pravou míru, jedná se totiž o umělecké dílo (asi) od umělkyně pocházející ze Švýcarska – Andry Hasler. Avšak možná nevýhodou tohoto stanu je, že nikdy nespatří svět při nějakém cestování, neboť je vyroben jako součást výstavy o armádě v Bershire. Možná se nyní ptáte, jak stan vyrobený z vnitřností souvisí s armádou… Jako prvotní inspirace totiž byl protest uspořádaný roku 1980, při kterém 30 tisíc žen protestovalo proti jaderným zbraním. A právě tyto stany, kterým se mimochodem jinak přezdívá „tunová střeva“, mají jakýmsi zázračným způsobem odkazovat na přístřešky, které si tyto ženy stavěly v místě protestu.

“Star” letního festivalu

Na závěr jenom chci dodat, že stany působí velice věrohodně. A pokud byste si ho vzali na nějaký letní festival či na stanování, tak byste určitě byli za „star“.

intestine-tent-sculpture-by-andrea-hasler-designboom-01 intestine-tent-sculpture-by-andrea-hasler-designboom-02 intestine-tent-sculpture-by-andrea-hasler-designboom-03 intestine-tent-sculpture-by-andrea-hasler-designboom-04 intestine-tent-sculpture-by-andrea-hasler-designboom-06 intestine-tent-sculpture-by-andrea-hasler-designboom-07

Zdroj: www.winextra.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru