Dnes vyšlo 15 článků

Jak by vypadaly holky z videoher s tělem průměrných žen

Vybavujete si všechny ty hezké holky, které znáte z videoher? Vzpomenete si na nějakou vyloženě hnusnou, kterou byste netoužili vidět nahou? Pravděpodobně ne a v tom je právě ten problém. Všechny holky z videoher jsou tak okouzlující, že v reálném světě to téměř není možné.

Web Bulimia.com se ve svém boji proti poruchám příjmu potravy zaměřil právě na herní průmysl. Vzal tváře notoricky známých spoře oděných žen z her, jako je GTA, a udělal z nich holky z reálného světa. Rozdíl je vidět na první pohled.

„V obrázcích jsme ženám rozšířili pas, nohy a ruce. Změny jsou tak patrné proto, že většina z postav je velmi spoře oblečená,“ popsali na webu.

Bikini-Girl-Grand-Theft-Auto-V

Na webu také uvedli, že hlavním nepřiměřeným znakem všech hrdinek videoher je abnormálně úzký pas. Snaží se upozornit, že na ženy, které tyto hry hrají, by to mohlo mít negativní psychické důsledky.

„Hráčky, zejména ty mladé, by si mohly vytvořit nereálné představy, jak má vypadat ženské tělo. Pak by přišly myšlenky o jejich vlastním těle a sebeobviňování, proč nemají také takovou postavu. A odsud je to už jen krůček k poruchám příjmu potravy,“ vysvětlili.

Jinými slovy nevinná hra by mohla skončit bojem dospívající dívky o vlastní život. Proč myslíte, že jsou ve hrách hrdinky s nereálnými postavami? Jasně, evidentně je to proto, aby potěšily mužské oko… Ale ženy nemají hrát videohry?

Christie-Monteiro-Tekken-5

 

Cortana-Halo-4

 

Helena-Douglas-Dead-Or-Alive-5

 

Jade-Mortal-Kombat

 

Lara-Croft-Tomb-Raider

 

Nabooru-Legend-of-Zelda

 

Rikku-Final-Fantasy-X-2

 

Sonya-Blade-Mortal-Kombat-vs-DC-U

 

Tifa-Lockhart-Final-Fantasy

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru