Dnes vyšlo 1 článků

Jak bude vypadat Tesla Model Y?

V posledních dvou letech automobilka Tesla Motors rozšířila své portfolio o několik zajímavých modelů, přičemž posledním představeným je Model 3. Zatímco automobilka ještě dostává předobjednávky na Model 3 (aktuálně přes 400 tisíc), už se objevil koncept čtvrtého sériového modelu. A ten by měl nést označení Model Y.

Čtvrtý model, který by měl doplnit sestavu „S3XY“, má být menší crossover. Bude konkurencí pro BMW i5, Audio E-tron, Mercedes ELC a elektrické SUV od značky Jaguar.

26873770170_4069b05c7e_b

Model Y

Model Y by měl vycházet z aktuálního Modelu 3, přičemž cena by měla být o něco vyšší. Nicméně s Modelem 3 by měl nový crossover sdílet většinu technologií. Ale bude se pyšnit lepšími ochrannými prvky, které by měla ochraňovat elektromobil také mimo zpevněné cesty.

26873770280_faf34151eb_b

Model Y

Elektromobil označený písmenem Y by měl mít dojezdovou vzdálenost 346 kilometrů. A zároveň by měla standardní výbava zahrnovat autopilota a silnější baterii s delší výdržností.

Zdroj / Foto: RM CarDesign

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru