Jak bude vypadat nový MacBook Pro s OLED klávesnicí?

Už minulý měsíc jsme vás informovali o tom, že společnost Apple připravuje MacBook pro s OLED ovládacím panelem a Touch ID. Dotykový OLED ovládací panel by měl nahradit funkční klávesy, respektive horní řadu kláves. Připravovaná změna má své zastánce i odpůrce. A nyní se můžete podívat, jak bude pravděpodobně MacBook Pro vypadat ve skutečnosti.

Odpůrci snesli kritiku především na absenci dotykové a zvukové zpětné vazby, která u dotykového panelu hrozí. Ale příznivci pochvalují zase flexibilitu nastavení, kterou toto řešení může poskytnout. Netřeba dodávat, že OLED panel bude jednou z nejvýznamnějších změn designu, kterou společnost Apple v posledních letech na svých MacBoocích provedla.

cameron-9to5mac-fn-key-oled-mockup

Koncept nového MacBooku Pro v porovnání s původním MacBookem

Jeden ze čtenářů serveru 9to5mac vytvořil koncept, ve kterém spojuje 12“ Retina MacBook a 15“ MacBook Pro. Koncept je vybavený právě tolik diskutovaným OLED dotykovým panelem.

OLED dotykový panel se bude nacházet v horní části MacBooku, konkrétně nahradí klávesy od ESC, F1 až F12, klávesy alternativní kontroly a klávesu napájení.

Nespornou výhodou je, že tlačítka dotykového panelu se budou měnit v závislosti na spuštěné aplikaci či situaci. Například pokud si spustíte aplikaci Final Cut Pro X, potom se na panelu objeví běžně používané zkratky vztahující se k editaci videa. Autor lehce změnil layout klávesnice a rozměr touchpadu zvětšil. Upravil také klávesy šipek.

macbook-oled

MacBook Pro

Už při představení prvního iPhone mluvil Steve Jobs o podobném principu dotykového ovládání, jako nyní bude nabízet MacBook Pro. Zmiňoval, že hardwarové klávesnice jsou příliš omezené, a proto jsou mnohem lepší softwarové klávesnice, které se mohou adaptovat podle aktuální situace.

Zdroj / Foto: 9to5mac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru