Dnes vyšlo 15 článků

Jak brouzdat po internetu bez připojení k internetu

Zdá se vám to nemožné? Tak to čtěte dál a uvidíte, že na konci nám budete muset dát za pravdu. Dopředu vás ale varujeme, že to není úplně plnohodnotné brouzdání. Na cestu do práce to však bohatě vystačí.

Ten revoluční způsob, jak na to, představuje aplikace Kommute z dílny Red Brick Labs. Samozřejmě to nefunguje tak, že byste otevřeli aplikaci a přes ni si mohli prohlížet úplně všechno na světě. Jde o to, že si předem zvolíte své oblíbené stránky a ty budete mít kdykoliv k dispozici – i bez připojení k internetu. Aplikace je totiž průběžně ukládá pro offline použití. Vy si přitom zvolíte, kolik paměti vám může zabrat a tím omezujete, kolik internetu si s sebou nosíte.

V aplikaci se zaregistrujete přes Facebook, Twitter nebo e-mail, povolíte notifikace a řeknete jí, zda má či nemá používat mobilní data. Doporučujeme zapnout jen možnost aktualizace obsahu webů přes Wi-Fi.

Aplikace v základu nabízí pár známých zpravodajských webů (v angličtině), ale není problém pomocí ikonky lupy přidat jakoukoliv vlastní webovou adresu (nefunguje jen pro weby s přihlašováním jako Facebook či Instagram). Nastavit se dá, zda chcete stahovat i obrázky nebo ukládat i obsah z odkazů, které ze článku vedou. Je totiž docela nepříjemné, když se ve článku odkazují na další zdroj informací a vy si ho nemůžete načíst.

customesite

2x denně čerstvé zprávy

Aplikace stahuje obsah vašich oblíbených webů dvakrát denně – ráno a večer, přičemž konkrétní čas je možné přizpůsobit. Po aktualizaci obsahu vás vždy upozorní, zda proběhla úspěšně či nikoliv.

settings

V současné době to celé má jen jediný problém. Kommute tvrdí, že stažené webové stránky budou odstraněny automaticky tehdy, až se načte nová verze daného webu. Jenže to zřejmě pár dní trvá a vymazat obsah manuálně není možné, takže vám bude zabírat paměť.

Aplikace Kommute je bohužel dostupná pouze na iPhone, iPod touch nebo iPad s iOS 9.0 a vyšším.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru