Dnes vyšlo 15 článků

Jak blokovat reklamu na internetu

Jak blokovat reklamu na internetu

Vyskakovací okna jsou nepříjemná, stejně je v nich vždycky jenom reklama. Otravné jsou i reklamy spouštící se ve videu nebo reklamní bannery. Sice existují nástroje, jak je blokovat, ale jen málo z nich funguje. Některé prohlížeče (třeba Firefox a Chrome) mají vestavěnou funkci blokování vyskakovacích oken, ale na všechny reklamy nestačí.

Nejspolehlivějším nástrojem na blokování vyskakovacích oken a reklam na internetu je Adblock Plus. Možná jste jeho kouzlo objevili už dávno, stále ale existuje dost lidí, kteří nevědí, že se mohou reklam zbavit. No jo. Jen si to představte, že se někdo ještě dívá na reklamy na YouTube.

Adblock Plus

Pro prohlížeče: Firefox, Chrome, Android browser, Opera, Internet Explorer a Safari
Cena: zdarma

abp

Co umí?

  • blokuje vyskakující okna, bannery a video reklamy
  • podporuje blokování reklam na většině internetových stránek včetně YouTube a Facebooku!
  • blokuje známé malware domény
  • umí odstraňovat tlačítka pro sdílení na sociálních sítích

Jakmile si ho do prohlížeče nainstalujte, budete překvapení, jak vypadají všechny weby bez reklam. Samozřejmě ale AdBlock můžete pro konkrétní stránky vypnout, pokud je chcete vidět s reklamami. Občas se stane, že na nějaké stránce nefunguje, ale na to, že je neplacený, toho zvládá opravdu hodně.

AdwCleaner

adwClenaer

AdwCleaner vás chrání spíš před offline reklamou a takovými těmi programy, co se vám nainstalují při instalaci jiného programu. Dokonce vám pomůže dohledat zpětně prázdné složky a jiné pozůstatky po softwaru, který jste už odinstalovali.

uBlock

ublock

uBlock je jednou z nejlepších alternativ Adblocku. Ale jen pro Google Chrome. Stejně jako u Adblocku stačí nainstalovat plugin a máte hotovo. Můžete filtrovat, co chcete blokovat, ale sítem občas nějaká reklama proklouzne. Není tak spolehlivý jako Adblock.

AdFender

adfender

AdFender je další alternativou k Adblock Plus. Nejedná se o plugin, ale o samostatný software, který můžete nainstalovat na Windows. Funguje se standardními prohlížeči a dokonce s některými málo používanými. Bohužel ale není příliš spolehlivý, rozhodně neblokuje veškerou reklamu. Pokud ale používáte nějaký nestandardní prohlížeč, bude se vám hodit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru