Jak Betabrand originálně hledá vývojáře

Kdo z vás by si troufl předělat otřesný web Betabrand? Tato firma totiž vymyslela velice originální způsob, jak najít talentovaného developera. Vlastní domovskou stránku vytvořila tak odporně, že se snad nějaký skvělý vývojář, který by jim pomohl, najde.

Úvodní stránka Betabrand je v současné době naprosto strašná. Jsou na ní použita příšerná písma (třeba Papyrus), věci, které by se na moderním webu nikdy neměly objevovat (rotační 3D logo, kurzor myši ve stylu kočičky, IE), hrozná navigace a absurdně umístěné obrázky. Využito je snad všeho, co by se využívat nemělo…

betabrands

Ale místo toho, aby za tento kousek vyhodili svého designéra, je to úplně naopak. Ano, je to nabídka práce. A opravdu kreativní nabídka, takže se očekávají opravdu kreativní zájemci.

„Budeme mít na naší domovské stránce den a půl tuhle hroznou verzi v naději, že objevíme nějakého webového designéra, který se na tento vtip chytí,“ uvedl Chris Lindland, spoluzakladatel společnosti.

betabrand

Rozhodně si zkuste stránku projet pěkně odshora až dolů, aby vám žádná hrůza neunikla. No a pak vězte, že když si dostatečně vychutnáte příšernost homepage, budete opravdu šťastní, že zbytek webu je plně funkční a vypadá normálně. Vaše oči si uleví od těch blikajících a pozornost poutajících zbytečností.

Dívat se na to rozhodně nedá, ale co říkáte na ten nápad? Nějaký šikovný nerd by takovou vtipnou nabídku práce skutečně mohl ocenit.

Zdroj: Fastcompany

Komentáře

Nahoru