Inzerce: Jak a kde hledat práci?

Pokud jste nezaměstnaní, pravděpodobně nejrychleji si najdete práci prostřednictvím internetu. Práci na internetu nabízí spousta firem. Jestliže si chcete najít solidní práci, hledejte na kvalitních webových stránkách.

Dobré servery mají dobrou pověst a jsou často navštěvované. V případě, že nemáte internet,  navštivte internetovou kavárnu,  kde si můžete vyhledat pracovní nabídky dle svého gusta.

V CV nelžete

Jestliže uvažujete o tom, že některé informace o sobě si trochu přibarvíte,  takovéto zkreslování vašeho životopisu se vám nemusí vyplatit. Je úplně jedno, jestli si hledáte práci rovnou přes zaměstnavatele, personální agenturu nebo nějak jinak. Při hledání práce v ČR myslete i na to,  že znalost cizích jazyků se tu vyžaduje už na jednoduchých pracovních pozicích (obchodní zástupce, prodejci a prodavači, číšníci). Zaměstnavatel od vás může a bude chtít, abyste se v zaměstnání bez problému domluvili.

Své CV neposílejte hromadně

Běžná praxe je, že uchazeči o práci svůj email nepersonalizují. Typicky pošlou email desítkám firem ve stejném znění. Což může být problém. Zkuste například personalistu oslovit příjmením či titulem.

Sledujte datum

A ujistěte se, že je nabídka práce stále aktuální, nebudete tak zbytečně ztrácet čas ucházením se o pozici, která již je obsazená. Proto pečlivě sledujte, jak starý je daný inzerát.

Neztrácejte čas zbytečnými informacemi

Pokud chcete pracovat v zahraničí, začněte s hledáním práce tak, jako kdyby jste ji hledali doma. Vytipujte si nejvýznamnější pracovní servery, na kterých denně přibudou stovky pracovních nabídek. Nesurfujte bezhlavě, ale vyberte si dva až tři pracovní servery, které se Vám nejvíce zamlouvají, vyhledávejte pracovní nabídky jen na nich, abyste se neztratili v záplavě informací. Sledujte také úrady práce. Často nabízí volná místa, která však nejsou na internety k nalezení.

Více dalších tipů naleznete také na adrese: https://finance.idnes.cz/patnact-rad-jak-si-rychle-najit-praci-dve-/podnikani.aspx?c=A091007_1268854_zamestnani_bab

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • videafilosofie.webnode.cz

    Opravdu nabízejí úřady práce místa, která nejsou uvedena na internetu?

Nahoru