Jaguar vs. Land Rover: luxusní temperament a poznávání

Snili jste někdy o tom, že by váš automobil byl obrazem vaší osobnosti? Aby to nebyl jen pouhý dopravní prostředek, jak se dostat z místa A do bodu B? Ať už si potrpíte na komfort nebo jste vysloveně dobrodružná povaha, je místo, kde vaše touhy dokážou naplnit.

Jaguar – elegantní šelma

„S automobilem vytváříme něco, co je živým bytostem nejbližší,” prohlásil Sir William Lyons, zakladatel společnosti Jaguar Cars. A v tomto duchu se nese odkaz do téměř všech uměleckých děl tvořených pery designových návrhářů a stylistů až po konečný výrobek s hrdým logem Jaguar.

Vozy Jaguar jsou skloubením kvality, elegance, komfortu a nadčasového designu. A jak jméno značky vozu napovídá, odráží se v tomto luxusním balení skrytá dravost mrštné kočkovité šelmy. A to vše se zárukou spolehlivosti a bezpečnosti. Značka Jaguar vytvoří z vašich cest jeden nevšední zážitek.

Sortiment vozů značky Jaguar

Z aktuální nabídky nabízí tuzemský trh především vozy tří základních řad XJ, XK a XF. Vrcholovou řadou je pak modelová řada XJ, jež představuje elegantní sportovní sedan, který na první pohled dává znát, že je hrdým nositelem své značky a pověsti. A dokáže svého majitele, toužícího po komfortu i eleganci uspokojit do posledního detailu.

Pokud budeme ze zmíněných modelů hodnotit typovou řadu XJ jako vrcholnou, pak ani není s podivem, že už v základu výrobce nabízí motorizaci vidlicových šestiválců o objemu 3,0 l. A to jak ve verzi zážehové, tak stejně i vznětové. Výběr je už jen na zájemci. A pokud by tato motorizace přesto nedokázala uspokojit touhy svého budoucího majitele, tak jako eso v rukávu je k dispozici i zážehový motor s objemem úctyhodných 5,0 l.

Řada nabízí několik úrovní základních výbav, vždy doplněné o možnost široké škály volitelného příslušenství.

Land Rover a Range Rover – průvodci za dobrodružstvím

Dřímá ve vás duše dobrodruha? Nechcete se omezovat světem silnic a dálnic? Toužíte poznávat i něco jiného? Pak právě pro vás je tu nabídka produktových řad Land Rover nebo Range Rover.

O těchto značkách by se s klidem dalo říct, že jsou to kultovní ikony vozidel pro volný čas, nezaleknou se ani terénu, ve kterém jiným autům docházejí síly a dech.

Nabídka tuláků

V nabídce naleznete jak komfortní a designově elegantní Land Rover, tak i terénů se nezaleknoucí Range Rover. Pod značkou Land Rover naleznete v nabídce dvě základní typové řady: Defender, určený pro skutečně extrémní terény a Freelander určený spíše pro běžné použití, ale cizí mu není i putování zhoršeným terénem za nepříznivého počasí.

Nabídka motorů začíná na objemu 2,2 litru (Land Rover Defender) a končí u vrcholného vidlicového osmiválce o objemu 5,0 litru (Range Rover)

Jak je vidět, tak i vozy Land Rover a Range Rover dokážou uspokojit různorodé požadavky svých majitelů. Jak po stránce motorizací, tak i úrovní výbav a širokou nabídkou volitelného příslušenství. Všechno v duchu určení těchto modelových řad a současně poskytující kvalitu a vysokou užitnou hodnotu.

Je tedy váš sen skutečně nesplnitelný?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru