Jack Dorsey z Twitteru rozdělil svým zaměstnancům stovky milionů dolarů v akciích

Jack Dorsey, který stojí na vedoucí pozici v Twitteru, na svém Twitteru oznámil, že třetinu svých akcií rozdělí mezi své zaměstnance. Firma prochází velkými změnami a Jack Dorsey chtěl touto cestou pravděpodobně pozdvihnout pracovní morálku ve firmě. Zaměstnanci technologických společností očekávají lepší motivaci než je dobrý plat a právě akcie Twitteru rozhodně motivaci napomohou.

„Raději budu menší součástí něčeho velkého, než větší součástí něčeho malého. Věřím tomu, že můžeme udělat Twitter velkým,“ doplnil Jack Dorsey na svém profilu na Twitteru.

480103592

Jack Dorsey z Twitteru udělal pro zaměstnance skvělé gesto.

Třetina jeho akcií představuje přesně jedno procento firmy, další dvě procenta si Jack Dorsey prozatím ponechává. Hodnota Twitteru se na trhu pohybuje kolem 20 miliard dolarů. V praxi to znamená, že Dorsey mezi zaměstnance rozdělil akcie v hodnotě kolem 197 milionů dolarů.

Jack Dorsey se rozhodně o peníze nebojí, neboť ve svém vlastnictví má také 24,4 % akcií ve společnosti Square, jejíž hodnota se na trhu pohybuje také v řádech miliard dolarů. Nicméně, ani ve Squar nenechal své akcie chladnými. Část z nich investoval do nadace Start Small foundation, jejímž posláním je pomáhat financovat podnikatele, kteří pomáhají menšinám.

Zdroj / Foto: Techcrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru