Dnes vyšlo 15 článků

Izraelský startup testuje elektrické silnice, které bezdrátově dobíjí vozidla během jízdy

Zapomeňte na nabíjecí stanice. V blízké budoucnosti se budou elektromobily napájet ze silnice během jízdy, čímž se eliminuje potřeba zastavovat na nabíjení či tankování. Izraelský startup Electroad se snaží zlepšit životní prostředí, a tak plánuje stávající silnice nahradit silnicemi pro indukční nabíjení elektromobilů.

Tým už provedl úspěšné testování technologie a vybuduje elektrickou silnici pro veřejnou autobusovou linku v Tel Avivu.

electroad-5

Zdroj: Inhabitat

Společnost byla založena s cílem snížit emise, přičemž slibuje nákladově efektivnější, účinnější a čistší způsob, jak cestovat. Startup používá technologii, která se opírá o elektromagnetickou indukci. Základem je princip, na kterém funguje bezdrátové nabíjení smartphonů. Ačkoliv i jiné společnosti jako Qualcomm a KAIST pracují s možností bezdrátového nabíjení vozidla, CEO startupu Electroad Oren Ezer říká, že i když je koncept stejný, technologie je odlišná.

„Naše technologie je flexibilní,“ řekl Oren Ezer. „Je potřebná měď a guma. Provedení je rychlé a snadné. Během půl dne (od noci do rána) je možné vybavit technologií až jeden kilometr silnice.“

electroad-1-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Instalace probíhá tak, že je vytvořen 8 centimetrů hluboký pás, do kterého se nainstalují proužky pro bezdrátové nabíjení. A pod elektromobilem bude jednotka cívky, která bude vysílanou energii ze silnice přijímat.

Startup se hodlá zaměřit na veřejnou městskou dopravu před tím, než zpřístupní platformu i soukromému sektoru. Svou technologii úspěšně testoval na jednom elektrickém autobusu v Tel Avivu. A brzy by tak technologii mohla využívat elektrická hromadná doprava, která nebude muset autobusy nabíjet, protože se budou nabíjet během jízdy.

electroad

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru