iTV: Stále v obraze

iTV: Stále v obraze

Fandíte internetovým radiím či televizím a hledáte vhodný software, který vám umožní je přehrávat? Nebo si prostě jen nechcete nechat ujít oblíbený pořad ve „skutečné“ televizi? Případně toužíte po tom si občas zahrát například piškvorky, ale nemáte s kým? Pak určitě vyzkoušejte program iTV, který umí tohle i mnohem víc!

Kdy co dávají? Nechte se informovat!

Díky iTV již není nutné neustále sledovat televizní program přikládaný k víkendovému vydání některých novin, ani jej ručně hledat na internetu. Kdykoliv budete sedět u počítače či notebooku, můžete jej totiž mít přístupný doslova na pár kliknutí. Zmiňovaný iTV se spouští se startem Windows a jeho ikonka zůstává v tzv. trayi, což je místo těsně vedle systémových hodin (zpravidla v pravém dolním rohu obrazovky). Jakmile vás tedy napadne, jestli nedávají něco zajímavého v televizi, můžete se podívat a výsledek znát během několika vteřin.

U vybraných pořadů si můžete dokonce i aktivovat upozornění. Pokud tedy zrovna pracujete a nebaví vás neustále koukat na hodiny, jestli už pořad náhodou neběží, jednoduše programu řeknete, aby vás upozornil on.

Tyto funkce se nevztahují pouze na program televizní, ale naprosto identicky fungují i u rádií. Příjemné je také to, že program disponuje integrovaným vyhledáváním v popiscích jednotlivých pořadů. Díky tomu nemusíte pracně rolovat celým programem, ale prostě do patřičného políčka napíšete třeba text „zprávy“ a zobrazí se vám všechny pořady, které v popisku nebo názvu text „zprávy“ obsahují.

televizní program

Zobrazení aktuálního televizního programu 

Počítač televizí nebo rádiem? Není problém!

Pokud vás nabídky „klasických“ televizních nebo rádiových stanic nezaujmou, stále můžete sáhnout po jejich mladších online obdobách. Internetových televizí sice v Česku asi žádné závratné množství nenajdeme, ale za to internetovými rádii se to jen hemží. Velmi často jsou tato rádia úzce specializovaná a vyberou si tedy zastánci prakticky všech hudebních stylů – od metalu po hip-hop.

V základní nabídce iTV najdeme například známou televizi Óčko, ČT24 či Metropol. V případě rádií si pak můžeme vybrat například ze stanic Kiss Proton, Beat a mnoha dalších. Rádiové i televizní stanice si ovšem můžeme dle libosti přidávat – stačí na internetu vyhledat adresu libovolné z nich a poté ji zkopírovat do iTV.

radio

Přehrávání internetového rádia 

televize

Přehrávání internetové televize Óčko 

Univerzální zábava aneb co dělat, když nic nedávají

Program iTV obsahuje i několik vestavěných her. Konkrétně si můžete zahrát třeba piškvorky, Pexeso a nebo vyluštit Sudoku. Můžeme potvrdit, že se jedná o vysoce návykovou zábavu, u které není problém strávit i několik hodin.

piškvorky

Vestavěné piškvorky jsou opravdu návykové! 

Jak je to s licencí?

iTV je uvolněn pod licencí shareware. Můžete jej legálně užívat bez zaplacení jediné koruny, ovšem s omezeným počtem stanic. Pokud chcete plnou verzi programu, ve které žádné omezení není, musíte si koupit buď roční licenci za 200 Kč, nebo licenci na půl roku za 100 Kč. Jedná se o velmi příznivou cenu, protože měsíční užívání programu vás vyjde zhruba na 17 korun a dokáže zprostředkovat více zábavy, než podstatně dražší návštěva kina.

Uživatelé, kteří za program platit nechtějí, ale zoufat nemusejí. Jediné omezení se opravdu týká pouze přidávání nových stanic a to mnoha lidem vadit vůbec nemusí…

Nikdo není dokonalý

Program iTV je, pokud jde o funkce, skutečně „nabušený“. Vytkli bychom mu ovšem slabší zpracování uživatelského rozhraní, které nepatří mezi jeho nejsilnější stránky. Rozpačitě působí třeba dialog Nastavení programu a výběr stanic, který je (z nám nepochopitelného důvodu) částečně průhledný, což působí rušivě. Nelogické je také zařazení her do Přehrávače rádií a televizí, kde se nachází v sekci Ostatní. Pokud byste ovšem čekali, že si během poslechu rádia budete moci zahrát třeba piškvorky, hrubě byste se spletli. Když vám totiž nějaká hra běží a vy zkusíte zapnout přehrávání některého rádia, hra okamžitě zmizí.

Chyb by se dalo vytknout více, ale nejedná se o tak závažné věci, že by používání tohoto softwaru zcela znemožňovaly. Pokud vás tedy popis zaujal, rozhodně program vyzkoušejte!

Stahovat můžete z oficiálních webových stránek na adrese www.kuma.cz.

Zdroj obrázků: kuma.cz

Komentáře

Nahoru