Italská policie obvinila Google z daňových úniků ve výši 227 milionů eur

Italské daňové orgány ve čtvrtek obvinily americkou firmu Google z daňových úniků ve výši 227 milionů eur (cca 6,1 miliardy korun). Internetová společnost se podle vyšetřování provinila v letech 2009 až 2013. Mluvčí společnosti prozradil, že Google jedná ve shodě se zákony a údajně s italskými úřady spolupracuje.

Internetový gigant zaplatil v roce 2014 italskému daňovému úřadu celkem 2,2 milionů eur z tržeb 54,4 milionů eur. Nicméně tamní úřady se domnívají, že tržby byly předloni až desetkrát vyšší. Google má kvůli daním problémy také v dalších zemích Evropy. Například minulý týden se společnost Google dohodla s britskou vládou, že na daních doplatí celkem 130 milionů liber (cca 4,6 miliardy korun).

google-76517_640

Google čelí obvinění z daňových úniků.

Společnost Google se stala terčem kritiky, neboť většinu zisků v rámci Evropy přesunuje přes své irské ústředí do daňového ráje na Bermudy. A zde z nich nemusí platit žádné daně.

Zdroj / Foto: Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru