Tisková zpráva: Italská Aruba, která je majitelem FORPSI, získala doménu .cloud

Italská společnost Aruba uspěla v soutěži o tuto generickou TLD v silné konkurenci dalších šesti žadatelů, mezi něž patřily celosvětově známé internetové společnosti. Aruba připravuje zahájení činnosti registru pro domény .cloud. Očekává se, že tímto krokem dále upevní postavení silné evropské značky a rozšíří svoji působnost na globálním trhu.

Arezzo, Itálie/Ktiš, Česká republika, 18. listopadu 2014 – Aruba S.p.A. (https://www.aruba.it, leader na trhu webhostingových služeb, certifikované elektronické pošty, registrace domén a od roku 2011 i významný evropský poskytovatel cloudových služeb (https://www.forpsicloud.cz, získal doménovou koncovku .cloud, což podpoří snahu Aruby stát se globálním hráčem na světovém trhu.

O pozici oficiálního registrátora domén .cloud usilovalo kromě Aruby šest dalších společností – mezi nimi i firmy Amazon, Charleston Road Registry (Google) a Symantec. Uvedená doména je totiž mimořádně žádaná, a to nejen z důvodu obrovského potenciálu pro propagaci vlastních cloudových služeb všech velkých hráčů, ale zejména kvůli celosvětovému úspěchu cloudu jako celku. Tyto okolnosti způsobily zájem o novou generickou doménovou koncovku .cloud na celém světě.

Nasazení gTLD .cloud podpoří další rozvoj cloudových technologií. Služby poskytované na cloudové platformě jsou již nyní považovány za největší současný technologický trend. Potenciál trhu je odhadován na stovky miliard eur.

Aruba bude pravděpodobně jedinou italskou společností, která se stane oficiálním správcem jedné z tzv. nových doménových koncovek. Zdůrazňuje tak své zaměření na investice a technologické inovace. Podle vize Aruby dojde ke spojení internetu a cloudu v jeden celek, přičemž bude pokračovat vzestup cloudu – nejen obecně, v rámci celé ekonomiky, ale především v oboru informačních technologií. Z tohoto důvodu chce Aruba, která provozuje na evropském trhu vlastní a velmi úspěšnou cloudovou platformu, využít doménu .cloud k získání pozice významného globálního hráče v celosvětovém měřítku.

„Jsme hrdi na to, že se nám podařilo získat tuto významnou doménovou koncovku,” říká Stefano Cecconi, výkonný ředitel společnosti Aruba S.p.A. „Jsme již více než 20 let největším poskytovatelem internetových služeb na italském trhu a patříme mezi špičkové evropské hráče. Nyní již několik let investujeme do rozvoje cloudu. Prostřednictvím sítě datacenter a poboček v Anglii, Německu, Francii, Itálii, Polsku, v České republice a v Maďarsku podporujeme globální rozšíření cloudových služeb na naší platformě: V Arubě považujeme cloud stále méně za produkt a stále více za dlouhodobou vizi.“

O společnostech:

ARUBA S.p.A.

byla založena roku 1994 a v Itálii je jedničkou na trhu v poskytování služeb datacentra, webhostingu, elektronické pošty, certifikovaných e-mailových služeb a registrace domén. Společnost spravuje více než 2 miliony domén, 6 milionů e-mailových účtů, 20 tis. serverů a v součtu má více než 2 miliony zákazníků. Aruba dále operuje na trzích v dalších evropských zemích – mimo jiné ve Francii, Anglii a v Německu. Patří mezi hlavní poskytovatele hostingových služeb v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Kromě webhostingu nabízí další služby: pronájem dedikovaných serverů a managed serverů, housing, služby datacentra, elektronický podpis, digitalizaci dat a výrobu elektronických čipových karet. Od roku 2011 rozšířila Aruba tuto nabídku o cloudové služby. Má bohaté zkušenosti se správou datacenter v různých zemích Evropy s celkovou kapacitou 60 tis. serverů.

Více informací na https://www.aruba.it, www.arubacloud.com

INTERNET CZ, a. s.

byla založena v roce 2002 a působí na trhu pod značkou FORPSI. Patří k největším poskytovatelům internetových služeb na českém trhu. V současné době má ve své správě vice než 350 tis. domén.

Jediným akcionářem společnosti je od roku 2005 italská společnost Aruba S.p.A. Sídlo se nachází v jihočeské obci Ktiš v okrese Prachatice, kde je zároveň umístěno datacentrum FORPSI s nejmodernějším technickým vybavením a zabezpečením, ze kterého jsou obsluhováni nejen zákazníci z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Více informací na https://www.forpsi.com, www.forpsicloud.cz

KONTAKT:

Jiří Glowacz

jiri.glowacz@forpsi.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru