IT společnost Netdevelo končí, nyní bude vystupovat pod jménem své e-commerce platformy ShopSys

Ostravská IT společnost známá jako Netdevelo mění svůj brand. Nově bude vystupovat pod jménem shodným se svou e-commerce platformou – ShopSys. Rebranding je součástí mnoha změn, které společnost představuje, nejvýraznější z nich je možnost spolupracovat skrze tzv. agilní kontrakty.

ShopSys je největší shopdeveloper v České republice a na Slovensku, podílel se na tvorbě a vývoji už více než 450 e-shopů. V poslední době jsou jeho klienti zejména větší firmy, které nehledají pouhého dodavatele e-shopu, ale technologického partnera.

ShopSys se kromě tvorby totiž stará také o další rozvoj e-commerce platformy svých klientů. Díky tomu má také čím dál více zkušeností s novým typem kontraktu, ty jsou založeny na paušálním předplácením člověkohodin programátorů ShopSys.

Naši klienti si uvědomují, že internetový trh je vysoce konkurenční, a aby na něm zůstali úspěšnými, musí neustále rozvíjet svou e-commerce platformu. Čím dál více našich klientů využívá paušálu, tzn. rezervují si u nás programátorské kapacity na měsíční bázi.” S rostoucí poptávkou po tomto typu spolupráce roste i ShopSys, do konce roku má v plánu nabrat dalších 10 lidí;říká Lukáš Havlásek, provozní ředitel ShopSys.

Společnost ShopSys také nabízí agilní kontrakty

Druhým trendem, který se dá u ShopSys vysledovat, jsou agilní kontrakty. Při této spolupráci se zprvu vytváří  specifikace minimálního spustitelného řešení a rámcová specifikace budoucích rozšíření. Kontrakt se pak sjednává jako cena a termín dodání minimální spustitelné verze e-shopu a následně dlouhodobá objednávka měsíčních programátorských kapacit. Naprosto zásadní jsou pravidelné konzultace s klientem, představování a schvalování dílčích částí projektu a blízká kooperace technického týmu klienta s projektovým týmem ShopSys.

Díky agilnímu vedení projektu dokážeme včas identifikovat potřebné změnové požadavky a i s jejich zapracováním jsme schopni plnit termíny dokončení.Klient hlavně nedostane zajíce v pytli, ale je u celého procesu tvorby. Společně postupně přicházíme na to, co je opravdu důležité a co se tak jevilo jen na papíře;říká Marcel Hlavina, projektový manažer ShopSys.

Zdroj. Tisková zpráva 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru