IT pro holky, holky pro IT: Google podpoří projekt CzechITas grantem ve výši 240 tisíc euro

V České republice Google oslavuje 10. narozeniny. A při této příležitosti Google.org oznámil, že podpoří projekt CzechITas grantem ve výši 240 tisíc euro. CzechITas je český klub, který podporuje a vychovává holky v oblasti IT.

„Grant bude využit pro Digitální akademii,“ řekla Dita Přikrylová, jedna ze zakladatelek CzechITas.

czechitas

Zdroj: LinkedIn

„Jsme rádi, že můžeme podporovat CzechITas a že díky našemu grantu bude spuštěna Digitální akademie. Pracujeme na zvýšení rovnosti žen a mužů v prostředí digitální ekonomiky,“ dodal Florian Maganza, EMEA lídr v Google.org.

Google.org investuje do odvážných nápadů, které mají trvalý globální dopad. CzechITas je nezisková organizace, která poskytuje technologické vzdělání a networking možnosti pro ženy. Ambiciózní iniciativa má přes 8 tisíc členů v České republice i mimo ni.

Organizace CzechITas se snaží podporovat ženy, aby se chopily příležitostí týkající se informačních a komunikačních technologií.

„Doposud se nám podařilo odchovat 4 209 žen a dívek v oblasti programování, vývoje webových aplikací, grafiky a analýze dat. Díky našim partnerům, jako jsou Konica Minolta, jsme se rozšířili do Německa. V České republice máme své sídlo. A pořádáme i workshopy ve spolupráci se společností Keboola v Londýně či Singapuru,“ dodala Monika Malátková, spoluzakladatelka CzechITas. „S potěšením oznamujeme, že iniciativa CzechITas se stala první organizací v regionu střední a východní Evropy, která obdržela prestižní finanční prostředky od Google.org. Díky tomuto grantu jsme schopni uspořádat tříměsíční Digitální akademii pro ženy se zvláštním zaměřením, maminky na mateřské dovolené a čerstvé absolventky vysokých škol bez zaměstnání.“

Zdroj: LinkedIn

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru