IT firmy v Číně údajně najímají roztleskávačky, aby motivovaly programátory

Čínské IT společnosti jsou proslulé svou efektivitou. Programátoři, vývojáři a techničtí pracovníci představují páteř každé firmy. Dlouhá pracovní doba a monotónní rutinní práce je únavná, a proto čínské IT firmy údajně najímají ženské roztleskávačky, aby motivovaly mužské zaměstnance a zvýšily tak produktivitu práce.

Společnost Trending v Číně na své facebookové stránce zveřejnila, že internetové firmy po celé Číně uvítají roztleskávačky, pěkné, talentované dívky, které pomáhají vytvářet zábavné a uvolněné pracovní prostředí.

chinese-cheerleaders-it-companies

Podle HR ředitele internetové společnosti, která najala tři takové roztleskávačka, se mužští programátoři špatně socializují. Přítomnost těchto dívek výrazně zlepšila efektivitu práce a motivaci.

Nicméně toto jednání se dočkalo také kritiky, přičemž je najímání roztleskávaček vnímáno jako sexistické k ženám. Na druhou stranu, pro některé firmy to může být skutečně užitečné. Říká se, že smích je nejlepší lék a tyto mladé, krásné roztleskávačky jsou najímány právě pro to, aby ve firmě vykouzlily zaměstnancům úsměv na tváři. Roztleskávačky svůj čas tráví v IT kancelářích a jejich úkolem je udržet vysokou pracovní morálku a vytvořit zábavné prostředí. Koupí programátorům snídani, zahrají si ping pong, zazpívají jim písně.

Co na to říkáte? Měl by se tento trend rozšířit také do tuzemských IT firem?

Zdroj / Foto: BGR

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru