Ištván Evženovič hledá pro svou knihu „366 dní za katrem“ podporu na Startovač.cz

Ištván Evženovič, který přišel v srpnu 2015 o svobodu, strávil 3 dny na cele předběžného zadržení, 84 dní ve vazbě a 279 dní ve výkonu trestu. A proto se kniha, v níž popisuje den po dni ve věznici svérázným stylem, jmenuje „366 dní za katrem“. Unikátní deník detailně popisující fungování české policie, justice, vazby a výkonu trestu hledá podporu na českém crowdfundingovém portálu Startovač.cz.

Ištván zasílal vězeňské zápisky do redakce Extra.cz, kde vycházely formou online přenosu z českého kriminálu. Ale vedení věznice brzy na tuto aktivitu přišlo, a tak ji pod pohrůžkami zatrhlo. Vystřídal nedobrovolně hned několik vězeňských pracovišť, a tak měl tu čest dostat se do kontaktu s různou sortou lidí.

„Od pórovitých asociálů bez nosních přepážek, negramotných lopat, zdegenerovaných narkomanů a jiné genetické verbeže z nejspodnějších pater společenského žebříčku, přes kompletní personál věznice, včetně koketních vysokoškolaček z administrativy, rádoby drsného vedoucího výkonu trestu, ulhané tiskové mluvčí nebo samotného ředitele, až po psychicky labilní šílence doživotně uvězněné v detenčním ústavu,“ popisuje rozličnost lidí, které potkal během svého pobytu ve vězení.

Vychovatelé samozvanému rebelovi zakázali podílet se na vězeňském magazínu, a tak se Ištván rozhodl psát a vydávat vlastní vězeňský zpravodaj. Servítky si rozhodně nebral, ať už psal o personálu či o vězních.

V knize narazíte i na retrospektivní kapitoly zvané „Co se posralo“, ve kterých poodhalí zákulisí trestného činu, za nějž byl odsouzen.

V knize „366 za katrem“ se dočtete o neuvěřitelných krimi případech, aroganci represivních složek a soudů, výhod bohatých odsouzených, směšném nápravním systému, šikaně ze strany vychovatelů, kolektivních trestech a fungování vězeňského mikrostátu. V podstatě vy jako čtenář poznáte české vězeňství zevnitř a v pravém světle.

Ištván Evženovič chce na Startovač.cz vybrat 200 tisíc korun, přičemž za vybrané peníze plánuje pořídit chlast a děvky, dále zajistit korekturu, grafiku obálky, výrobu elektronické verze, samotný tisk, distribuci a propagaci.

Aktuálně se pracuje na přepisech originálních zápisků do elektronické podoby. Vydání knihy se plánuje na léto 2017. Informace o průběhu zpracování knihy bude Ištván zveřejňovat pravidelně na svém Facebooku.

Jestliže chcete knihu „366 dní za katrem“ podpořit, můžete přispět i formou SMS. I stovka může pomoci k dokončení něčeho, s čím nahlédnete do útrob českých věznic.

Ale pokud chcete přispět více, potom na vás čekají zajímavé odměny.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru