Dnes vyšlo 15 článků

„Islámský státe, jsi trapný,“ vzkazují muslimové radikálním islamistům přes billboard

V americkém Chicagu se objevil billboard mířený na radikální islamisty, přičemž kampaň vyvolala ostrou diskuzi na sociálních sítích. Nezisková muslimská organizace Sound Vision, která za celou kampaní stojí, se podepsala slovy „skuteční muslimové“.

Organizace Sound Vision nechala vyvěsit na předměstí Chicaga obří billboard, na kterém stojí vzkaz:

„Islámský státe, jsi trapný!!!“

Vedle tohoto vzkazu se navíc nachází citace z Koránu:

„Život je posvátný.“

Pod tímto dílem se podepsali „skuteční muslimové“. A právě pod tímto hastagem sdílejí příspěvky na Facebooku i Twitteru desítky, stovky či tisíce lidí:

„#ActualMuslims“

billboard_0

Billboard vzkazující radikálním islamistům, že jsou trapní. Zdroj: Middle East Eye

„Neexistuje lepší citát než tato slova z Koránu. Myšlenka, která je společná pro všechny víry,“ řekl americký muslim Omar S. Ali, který na serveru The Islamic Monthly vysvětlil, jak na nápad s „partou otců“ přišel.

Omar S. Ali prozradil, že své tři děti vždy učil, co je správné a co ne. Když se dívali na reportáže o teroristických útocích, vštěpoval jim, že toto islám není. Pracoval ve své komunitě a žil jako Američan. I když odsuzuje terorismus ve jménu islámu, snaží se myslet pozitivně. Nicméně v posledních měsících, kdy se objevuje jeden teroristický útok za druhým, se rozhodl promluvit hlasitě o skutečných muslimech a skutečném islámu.

„Cítil jsem, že chci mluvit k davu, že Islámský stát nejsem já, že to nejsme my, skuteční muslimové,“ dodal.

Organizace Sound Vision plánuje rozšířit tuto kampaň i do dalších velkých měst.

Zdroj: Middle East Eye, The Islamic Monthly

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru