Dnes vyšlo 1 článků

Islámský stát má vlastní appku pro šifrovanou komunikaci

Teroristická organizace Islámský stát pravděpodobně disponuje týmem počítačových specialistů, kteří stvořili speciální aplikaci pro šifrovanou komunikaci. Prostřednictvím aplikace Alrawi se členové Islámského státu domlouvají na teroristických útocích. Nicméně šifrovaná komunikace znemožňuje bezpečnostním složkám zjistit, jaká místa se stanou terčem teroristických útoků.

Aplikace Alrawi zprostředkovává šifrovanou komunikaci, přičemž uživatel může použít levný chytrý telefon. Aplikace pro Android nevyžaduje přítomnost vojenských certifikátů či jiného zabezpečení. Aplikace není dostupná v oficiálním obchodu Google Play, neboť Islámský stát si ji střeží podobně jako v minulosti nacisté šifrovací stroj Enigmu. Islámský stát komunikační program poskytuje pouze svým členům.

15165416896_a0508279c2_o

ISIS má vlastní appku pro šifrovanou komunikaci.

Aplikace funguje na podobném principu jako většina šifrovacích nástrojů. V chytrém telefonu je komunikace zašifrovaná pomocí speciálního klíče. Poté se přenese prostřednictvím internetu či mobilní sítě operátora k příjemci. V tomto případě teroristovi Islámského státu. Aplikace u příjemce pomocí příslušného klíče zprávu dešifruje. Pokud by bezpečnostní experti stáli na druhé straně barikády, bez příslušného klíče by nedokázali zprávu rozluštit.

Aplikace je prolomitelná

Aplikace slouží k bezpečné komunikaci mezi členy Islámského státu, kteří plánují teroristické útoky po celém světě. Bezpečnostní složky nemusí nic zjistit. Nicméně aplikace není neprolomitelná.

Zdroj / Foto: Tech Crunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru